Добрий день, дорогі читачі! Кожен раз, плануючи нову подорож, ми вишукуємо що-небудь цікаве. Іноді це — древній собор, а іноді щось менш значне, але оригінальне. Танцюючий Будинок у Празі (Tančící dům) родзинка сучасного міста. Місцеві жителі охрестили цей яскравий приклад чеського деконструктивізму «Джинджер і Фред». Про цієї архітектурної знахідку ми і розповімо сьогодні.

Зміст статті

  • 1 Що ми побачили
  • 2 Як це було
  • 3 Що всередині
  • 4
  • 5 Як добратися
  • 6 Танцюючий будинок на мапі

Танцюючий будинок — це дві прижавшихся один до одного вежі. На тлі звичайних міських будівель вони виглядають незвично і навіть одіозно. А ось всередині це — звичайний офісний центр. «Нічого собі, офіс!» — подумали ми і вирушили оглядати знаменитий будинок.

Що ми побачили

Скляна вежа з «спідничкою» — Джинджер притискається до Фреду — бетонної конструкції з безліччю прямокутних вікон на фасаді. Хоча, в нашому випадку, слово «фасад» звучить якось не зовсім доречно.

Нагадаю, що Ginger and Fred це — супер популярний колись танцювальний дует Фреда Астера і Джинджер Роджерс.

Мені подобається почуття гумору чехів. Тепер розумію, що і з фантазією у них повне благополуччя. Треба дуже напружитися, щоб в цих кривих і косих стінах розгледіти витончену пару, танцюючу танго чи вальс.

Особисто я ніяких Фредов Астеров не побачила, але задоволення отримала. Під час прогулянок по Празі рідко буває поганий настрій, але якщо воно все-таки з вами сталося, моя вам порада — йдіть до Танцює Будинку.

Звичайно стало цікаво, хто таке придумав, що тут було раніше, а головне — як адміністрація погодилася побудувати у своєму місті настільки незвичайний будинок.

Як це було

Раніше на цьому місці нічого особливого не спостерігалося. Стояв будинок. Враховуючи те, що під час Другої Світової Прагу не бомбили, можна припустити, що цей будинок все-таки став незвичайним: у нього влучила бомба. В результаті будівля початку XIX століття була повністю знищена.

У такому зруйнованому вигляді будівля простояла до 1960 року (!) Для Праги це дивно.

Так би він і стояв, нагадуванням про смерті і розрухи, якби не випадковий збіг. Так вже сталося, що неподалік жив Вацлав Гавел — президент Чехії. І «шрам» на обличчі коханого міста турбував його.

Тоді Вацлав Гавел запропонував побудувати на місці зруйнованого будинку щось нове і оригінальне, щоб стерти похмурі спогади про воєнні часи.

Проект з двома танцюючими вежами здався йому дуже цікавим і до 1996 року будинок був повністю побудований.

Для деконструктивістських проектів характерні візуальна ускладненість, несподівані зламані і нарочито деструктивні форми, а також підкреслено агресивне вторгнення в міське середовище.

Проект вийшов міжнародним. Автори два архітектора: прибулий з Хорватії Владо Мілуніч та його канадський колега Френк Гері.

Що всередині

Це не житловий будинок, а цілком респектабельний офісний центр на березі Влтави. На верхньому поверсі є ресторан французької кухні. З нього відкриваються види на річку і мальовничі дахи міста.

Всередині затишно і просторо, меблі авторська. Дизайнер ресторану — Ева Йиржична. Що ж стосується «ефекту танцю», то всередині він абсолютно не помітний і співробітникам не заважає.

У будівлі розташовується галерея, на якій виставляються молоді художники. Крім виставок і тимчасових експозицій тут проходять культурні заходи, до послуг гостей – магазин з книгами по дизайну.

Будинок належить Вацлаву Скелі, відомого інвестора в нерухомість. Багато хто цікавиться, що підштовхнуло його на покупку дивного будинку. У своїх інтерв’ю Скеля не раз відповідав, що такі будинки ніколи не впадуть в ціні і він зробив вдале вкладення 18-ти мільйонів доларів.

Люди приходять до дому, щоб тільки подивитися на оригінальний фасад. Що вже говорити про престижність розташованого тут офісу.

Зайти всередину і подивитися приміщення неможливо — вхід тільки для співробітників і за перепустками.

Але для тих, хто йде в ресторан Ginger & Fred на верхньому поверсі, вхід вільний. І зовнішній вигляд, і якість обслуговування, і кухня ресторану також на висоті.

Що ще подивитися в Празі

Час роботи

Ресторан працює з 11:30 до 24:00

Офіційний сайт: www.tancici-dum.cz

Як дістатися

  • На метро до станції Karlovo namesti. Вийшовши з метро, ви опиняєтеся обличчям до Влтаві. Рухайтеся далі направо до мосту і перетину з вулицею Ресслова. Наш незвичайний об’єкт помітите відразу.
  • На трамваї. Поблизу Танцюючого будинку кілька трамвайних зупинок. Найзручніше Karlovo namesti — тут ходять трамваї №№ 3,10,16 і 18 і Štěpánská, де зупиняються №№ 51, 55 і 57.

Від Štěpánská просто рухайтеся у напрямку до Влтаві і ви прийдете до Танцює будинку.

Від Karlovo namesti доходите до вулиці Ресслова (кілька хвилин), а потім рухаєтеся до Влтаві.

Адреса: Jiráskovo náměstí 1981/6, Прага 2

Танцюючий будинок на мапі

Спасибі, що читаєте нас. Якщо статті вам подобаються, підпишіться на оновлення. І не забудьте розповісти про нас друзям.


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку