Венеція — один із самих прекрасних і романтичних міст світу. Якщо вам пощастило там побувати — ви помітили, наскільки він величезний, незвичайний, захоплюючий. Вуличками Венеції можна гуляти цілими днями, можна заблукати і зовсім раптово вийти до площі Святого Марка. Але, мало хто знає, якими загадками і таємницями сповнена Венеція.

Тут є сирени і таємничі скульптури, тут працювали Вільні Муляри і тут досі мешкають привиди. За всім чарівністю міста такі цікаві дрібниці губляться. Зараз ми розповімо, на що варто звернути увагу мандрівникові.

Привид Гранд Каналу

Один з палаців розташований біля самої води Гранд Каналу. Це — Палаццо Грассі. Він знаходиться за адресою Campo San Samuele, 323. Кажуть, що тут живе привид. Іноді він кличе по імені тих, хто приходить в Палаццо, іноді тихенько розмовляє сам з собою. Якщо вірити легенді, тут загинула дівчина. Сама вона впала з балкона або хтось її скинув — ми ніколи не дізнаємося.

У 1980 році робочі реставрували палац. Один із них почув тихий голос, який просив його зупинитися. Але, кімната була порожня. Тільки через секунду він помітив перед собою відкритий люк. Таємничий голос врятував робітника. Так що, вважаємо — це добрий привид.

Гуни на острові Торчелло

На острові Торчелло знаходиться трон Аттіли. Завойовник прибув сюди на острів, вбив велику кількість мешканців. Піддані гуни встановили для свого повелителя трон поруч із собором. Це був символ його влади.

Але, вчені не схильні вірити цій легенді. Так, судячи з аналізу, трон дійсно з періоду V століття. Швидше за все, він належав комусь з місцевих правителів, а зовсім не легендарному Аттіли.

Будинок неспокійних духів

Наступний пункт нашої подорожі — будинок кардинала Джозефа Контаріні. Тут часто з’являється привид Джорджоне, великого художника, який жив у Венеції. Майстер покінчив з собою в стінах будинку із-за нещасної любовної історії.

Крім того, тут збираються неспокійні духи: повсюди чути шепоти, стогони, скрипи. Хоча, нікого поблизу немає… Здається, парфуми всього міста приходять в цей будинок, щоб стогнати і оплакувати свою нещасливу долю.

В одній з кімнат періодично чути страшний крик. Він може тривати від кількох секунд до кількох хвилин.

Привид дружини Марко Поло

З Китаю знаменитий мандрівник Марко Поло привіз з собою красуню-дружину. Це була не звичайна дівчина, а дочка імператора. Під час одного з боїв Марко Поло потрапив у полон. Його дружині-китаянці доповіли, що чоловік загинув на полі бою. Від горя вона покінчила з собою.

На території цього будинку при підготовці фундаменту для театру Малібран (вулиця Campiello del Teatro, 5873) дійсно були знайдені кістки жінки азіатського походження. Ми не знаємо, чи це правда дружина Марко, або ж одна з странниц, які прибули до Венеції. Але, знахідка — вагомий аргумент у цій історії.

Привид жінки тут періодично бачать.

Годинник відьми

Тепер вирушаємо в район Дорсодуро. Тут в одному з найстаріших будинків часто кояться незрозумілі речі. Всі дивацтва зосереджені навколо старого будильника. Кажуть, він належав справжньою відьмою.

Після смерті жінки в цей будинок так і не в’їхали нові мешканці — вони просто боялися. Будинок все ж таки вирішили продати і старі годинники зняли зі стіни.

Після цього дивацтв стало тільки більше, а події лякали всіх навколо. Тоді будильник повернули на місце, все начебто стало мирно. Його зняли вдруге, — і знову наповнився дім ведьмиными жахами.

З тих пір годинник більше ніхто не чіпав.

Клятий Міст

Трохи віддалік від центру знаходиться острів Торчелло. На ньому невеликий міст з лякаючим назвою «Чортів Міст». І, звичайно, з ним пов’язана одна легенда.

Увага! У Венеції теж є Чортів міст, але про походження назви венеціанського мосту ніяких виразних легенд не збереглося.

Коли Австрія панувала над Венецією, тут вбили одного солдата. Злочин скоїли батьки дівчини, які не схвалювали їх відносини.

Дівчина дуже горювала, і вирішила їй допомогти відьма. На тому ж мосту вона оживила солдата. За воскресіння вбитого відьма попросила страшну плату: 7 років поспіль, у Святвечір, дівчина повинна була приносити на це місце мертвого немовляти.

Деякі і донині бачать тут привид.

Подарунок Сирен закоханому моряку

Ще одна легенда веде нас на острів Бурано. Під час плавання, човен моряка оточили прекрасні Сирени. Вони хотіли спокусити хлопця, але серце моряка було віддано іншого, — він був відчайдушно закоханий у свою наречену.

Сиренам ще ніхто не відмовляв, і вони були вражені стійкістю молодого чоловіка. В знак своєї поваги Сирени вручили моряку подарунок — мереживо неймовірної краси.

Його він підніс у день весілля своєї коханої. Дружині так сподобалося тонке мереживо Сирен, що вона сама почала плести витончені штучки з нитки.

Ось така романтична історія. А між тим, ніхто не знає, звідки з’явилася Венеціанське мереживо, яке так полюбляють туристи зі всього світу.

Масонський орден Венеції

Які таємниці XVIII століття без масонів? Венеція на той час була великим центром масонства Європи. У Каннареджо була побудована невелика церква Марії Магдалини (вулиця Campiello Maddalena, 30121).

Придивіться до неї, і ви побачите незвичайні символи. Це не вільна примха архітектора, а символи Вільних Мулярів. Над дверима, наприклад, піраміда з оком.

Одного разу масони разом зникли з Венеції. І ніхто не знає, що сталося.

Маска Федеріко Цуккони

У більшості венеціанських церков високі дзвіниці. Придивіться до кожної з них ви побачите гротескні маски над входом. Вони покликані захищають церква від диявола.

Сама знаменита маска знаходиться у дзвіниці Санта-марія Формоза в Кастелло (Castello, 5263). Придумав її брат Федеріко Цуккони. Вже кілька століть маску оточують легенди. Хтось каже, що це не маска, а лик скам’янілого демона, — настільки вона страшна.

А ще, вона виє по ночах, якщо диявол знаходиться поруч з церквою.

Сподіваюся, після нашої статті вам захочеться ще раз побачити Венецію. Або побувати там вперше. Вирушайте на пошуки цих легендарних місць — адже вони, на відміну від легенд, існують насправді.


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Відпочинок в Ріміні – чим зайнятися і що спробувати

Річка Преголя або з чого краще почати огляд Калінінграда

Найцікавіші фестивалі, міста і визначні пам’ятки італійського регіону Венето