Добрий день! Театр на Виноградах в Празі з 1907 року донині приваблює любителів драматичного жанру. Тут працювали найкращі режисери і драматурги повоєнних років. Театру загрожувала небезпека, але сама будівля, сцену і акторів вдалося врятувати. Сьогодні Divadlo na Vinohradech все так само популярний.

Адміністративний округ Прага 2. Історичний район Виногради.

Зміст статті

 • 1 Початок
 • 2 Відкриття
 • 3 Театральні драми
 • 4 Заглянемо всередину
 • 5 Як добратися
 • 6 Театр на Виноградах на карті

Більше 100 років Divadlo na Vinohradech тримає славу одного з найбільш відомих і улюблених театрів Праги. А може, і всієї Чехії. Звучить, може, і шаблонно, але це так. Самі знамениті актори і постановники прагнуть побувати на його сцені.

Початок

У 1907 році архітектор Алоїс Ченський побудував в стилі модерн це красиве світло-жовте будівля. Сподіваємося, ми навчили вас трохи орієнтуватися в районах Праги. З назви видно, що воно знаходиться в районі Королівські Виногради.

Особливу урочистість будівлі театру надають дві алегоричні статуї Істина і Сміливість.

На балюстрадах відразу можна помітити античні колони. До речі, якщо ви вже прогулялися по Площі Миру, то, швидше за все, будівля театру бачили.

Поруч з театром знаходиться Костел святої Людмили, який рекомендуємо заглянути. Це народне надбання Чехії.

Відкриття

Відкриття театру і сезону 1907 року почалося з «Годіви». Це був перший спектакль за п’єсою Ярослава Врхліцького, що мав неймовірний успіх. Актори, музика, інтер’єри і особлива театральна атмосфера з перших днів підкорили глядача. Наступні 10 років драми, комедії, опери від чеських та іноземних акторських труп гриміли по всій Чехії.

Тут виступали такі зірки, як Вацлав Видра і Ярослав Війта.

З 1919 року художнє керівництво театру вирішило змінити репертуарну політику. З тих пір, на сцені театру в Виноградах панує виключно драма.

Найяскравіший період — початок 20-х, коли керував трупою Ярослав Квапил, а допомагав йому чеський письменник Карел Чапек.

Завдяки їх плідній співпраці в театрі з’явилися: «Чайка» і «Ревізор», тут можна було подивитися «Злочин і покарання». Ще з вічного: «Живий труп», «На дні», звичайно ж «Анна Кареніна» і «Біла гвардія».

Театральні драми

У кожного історичного будинку є свої сумні історії. За час Другої світової війни театр серйозно постраждав. Нацисти розграбували його, зіпсували приміщення, прикраси інтер’єрів. Довгий час його використовували як кінотеатр.

Під керівництвом Франтішека Гоца, тодішнього директора, вдалося по крихтах зберегти дух театру.

Лише у травні 1945 року трупі вдалося повернутися на рідну сцену і продовжити роботу.

З 1950 року шефство над театром взяло Міністерство Оборони. Тоді репертуар був своєрідний, все більше пропаганда соціалізму.

Своє перше ім’я театр повернув при директорі Франтишике Павличеке. Тоді знову стало можливим дивитися класичні та сучасні драматичні постановки.

Заглянемо всередину

Сьогодні тут йдуть твори Шекспіра, Ібсена, можна побачити Островського, Чехова чеською мовою. Так само популярні постановки за Достоєвським і Когоуте (чеський письменник і публіцист).

У театрі два зали.

 • Головний зал вміщає 767 глядачів.
 • Малий зал розрахований лише на 60 осіб.

Не думайте, ніби тут звучить тільки чеську мову. Часто приїжджають з гастролями театри з Росії, Європи і Америки.

Всередині є маленьке кафе Gourmessa. Тут приємно чекати друзів або обговорювати вистави за чашкою кави і свіжим тістечком. Театр був би не театр без буфету, правда?

Квитки можна замовити на сайті або традиційно в касах театру.

Офіційний сайт: www.divadlonavinohradech.com

Як дістатися

 • На трамваї
  Номери маршрутів: 10, 11, 16, 51, ще підійдуть автобуси №№ 135, Х10, Х22, Х57 до зупинки Náměstí Míru (Площа миру).
 • На метро
  Виходьте на станції Náměstí Míru, дивіться прямо. По ліву руку від вас через невелику площу буде будівля Divadlo na Vinohradech.

Адреса: Náměstí Míru 1450/7, Прага 2

Театр на Виноградах на карті

Спасибі за увагу! Обов’язково підписуйтесь на оновлення, ми будемо надсилати вам нові статті. Давайте дружити через соц.мережі, разом планувати нові подорожі. До зустрічі!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Як ми сходили на виставу Звукові ладшафты — враження і відгук

Тесла Хол в Москві — як все влаштовано і що особливо сподобалося

Національний театр у Празі — самий народний в чеській столиці