Привіт, друзі. Тинський храм в Празі або по-іншому храм Діви Марії перед Тином (Kostel Panny Marie před Týnem) один із символів столиці Чехії. Велична споруда, дві вежі якого прикрашають багато фотографії і картини. Головна будівля Староміської площі. Зараз в ньому проходять служби під час яких можна почути голос старовинного органу.

Адміністративна зона Прага 1. Історичний район Старе місце.

Зміст статті

 • 1 Минуле костелу
 • 2 Зовнішній вигляд
 • 3 Інтер’єр костелу
 • 4 Режим роботи
 • 5 Скільки коштує
 • 6 Як дістатися
 • 7 Тинський храм на карті

Минуле костелу

Будівництво Тинського храму (Týnský chrám) стартувало в XIV столітті, а закінчилося через два століття, до 1511 році.

Авторство проекту будівлі приписують Матьє Аррасскому і Петру Парлеру. Значний термін будівництва будівлі позначилася на особливості його архітектури.

Ще б пак, через двісті років змінилися тенденції, смаки і стилі. Змінювався і зовнішній вигляд будівлі. Як підсумок, костел являє собою будівлю, де гармонійно поєдналися елементи бароко з рисами готики.

З цим будинком пов’язано багато цікавих історій. Наприклад, довгий час вважалося, що якщо людина стане на могильну плиту, він напевно розпрощається з болем в зубах.

Багато городян були схильні покладати надій на надгробний камінь, ніж на стоматологів. Результати лікувальних практик» — пошкоджені могильні плити ви можете побачити всередині костелу.

Не менш цікавий факт: дерево, з якого будувався костел, використовували для створення шибениць на Староместсткой площі. Хай живе універсальність!

Зараз храм і досі є чинним.

Зовнішній вигляд

Костел справляє сильне враження. Самий знаменитий елемент екстер’єру – це, мабуть, вежі. Вони на 80 метрів піднімаються над фасадом. Стоячи на площі, бачиш не просто окраса міста, а відчуваєш похмуре дихання середніх віків.

Якщо ви придивитеся, то побачите, що вежі трохи різні за величиною. Це наслідок того, що сталося в 1679 році пожежі. Більше того, вони ще й несиметричні, що вважається однією з рис готичної архітектури.

Інтер’єр костелу

Стать величного вигляду будівлі і його внутрішнє оздоблення. Зайшовши всередину, ви потрапите в простору та світлу базиліку з бароковим декором.

Тут дев’ятнадцять багато прикрашених вівтарів. В одному з них розташовується статуя Мадонни з немовлям. А окрасою головного вівтаря служать картини «Вознесіння Діви Марії» і «Трійця» майстра К. Шкрети.

Костел унікальний, — кожен знайде тут щось цікаве для себе.

 • Любителів живопису залучать чотирнадцять картин Чермака.
 • Поціновувачів незвичайних предметів меблів – дві готичні лавочки.
 • Самого пильної уваги заслуговує готична фреска зображує Святого Ієроніма. І з нею пов’язана цікава історія.

До 2000 року про існування цієї фрески XIV століття ніхто не здогадувався. Була виявлена фахівцями під час останньої реставрації. 7 століть вона чекала свого нового народження. Це ж вся історія Америки плюс ще 100 років (!)

 • Справжньою коштовністю храму можна назвати старий орган.
  Він був створений руками німецького майстра Мундта в 1673 році. Інструмент не зберігся у своєму оригінальному вигляді, але був майстерно відреставрований фахівцями Бонна. Для цього четырехсотлетнему гігантові довелося зробити поїздку в Німеччину. У 2000 році орган повернувся додому. Тепер ми можемо чути його голос і представляти, який ефект справляв інструмент на жителів Праги далеких століть.

Орган Тинського храму

 • Велику цінність храму надають і 60 могил, де поховані відомі та невідомі люди, що колись жили в Празі.
 • Любителям астрономії буде цікаво побачити могилу Т. Бразі, королівського астролога.
 • Крім усього іншого, будівля відомо що знаходиться там купіллю 1414 року з олова – найдавнішою в місті, а також готичної кам’яної кафедрою XV століття.

Режим роботи

 • середа – з 5.00 до 18.30;
 • четвер – з 10.00, перерва з 12.00 до 17.00;
 • п’ятниця — на півтори години менше, перерва теж менше на два з половиною години;
 • по суботах, неділях – з 10.00 до полудня.

По понеділках, вівторках храм закритий.

Офіційного сайту в цієї пам’ятки немає.

Скільки коштує

Встановленої ціни на вхід немає. Можете увійти безкоштовно, а можете внести рекомендований внесок — 25 крон.

Як дістатися

 • На метро. Станція зеленої гілки Staroměstská
 • Доїхати до Тинського храму можна на трамваї 17, 18, 53. Кінцева зупинка буде називатися Staroměstská. Далі йти по вулиці Kaprova 350 метрів і ви на площі. Трамвай №194 зупиняється в двох кроках від Староміської площі. Зупинка Staroměstské náměstí.

Адреса: Staroměstské náměstí, Praha 1

Тинський храм на карті

Сподіваємося, що наша розповідь про Тинському храмі допоможе вам краще зрозуміти і відчути це місце. Будемо раді, якщо ви станете дописувачем нашого блогу.
До побачення!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку