Сьогодні ми вирішили поділитися з вами самими неймовірними забобонами і традиціями зі всього світу. Хтось обходить стороною чорну кішку, хтось показує мову в знак вітання. А в деяких віддалених куточках нашої планети традиції спілкування абсолютно нестандартні, незрозумілі і навіть страшні для нашого «західного» світу.

Що ж, давайте розберемося де, з ким, і як можна спілкуватися. Це корисно, адже ми любимо подорожувати. Знати особливості культури іншої країни — на вагу золота. А іноді, це може врятувати нас від великих проблем або подарувати радість взаєморозуміння з аборигенами.

На Тибеті показують мову

У XII столітті Тибетом правив цар Ландарма. У нього була чорна душа і, як наслідок, чорний язик. Він помер, але реінкарнація — підступна штука. Так що, з тих пір, при зустрічі прийнято показувати мову. Якщо мова рожевий, то все добре. Перед вами гарний чоловік. З такою людиною не страшно спілкуватися. Руки один одному не простягають, а тримають схрещеними. До речі, все це звучить як жарт, але тибетці до кольору мови ставляться дуже серйозно. Якщо ви поїли чорничного пирога, то уникайте спілкування і розмов. Вас можуть прийняти за знову народженого тирана Ландарму.

Індія та Непал: тільки правші

Ліва рука в цих країнах «нечиста». Всі їдять тільки правою рукою. Користуватися лівою рукою потрібно там, де необхідно стосуватися чогось «нечистого». Наприклад, нею підмивають немовлят. Або ж допомагають собі здійснювати туалет. Їдять тільки правою рукою, а ліва кисть повинна звисати зі столу.

Нова Зеландія: привітання носами

У аборигенів Нової Зеландії прийнято вітати один одного носами. Так ви поділяєте дихання життя. Таке привітання — цілий обряд, який називається «хонги», від слова «ха» — дихання. Стикнувшись носами, ви назавжди станете друзями. Цим звичаєм не гребують навіть королівські особи.

Венесуела: всі mañana, все завтра

Mañana («завтра») ви тут будете чути постійно. Це слово вживають часто не по справі. Буде ваша зустріч через 15 хвилин, пару годин, днів або місяців, венесуелець скаже «маньяна». Тут взагалі легковажно відносяться до часу. Спізнюються все, від вчителів і учнів, до співробітників великих компаній. Не чекайте точності при домовленостях з венесуэльцем, він обов’язково запізниться, або навіть прийде mañana.

Марокко: ніякої торгівлі за чаєм

Чай в Марокко — це не просо якийсь напій. Це традиція, ритуал, майже сакральний напій. Він допомагає людям познайомитися або зміцнити їх дружбу. П’ють його, навіть якщо на вулиці +40 °C. Заварювати чай — теж окреме мистецтво, йому можна було б присвятити окрему розмову. А ще, чай в Марокко — улюблений трюк ринкових торговців. Поки ви п’єте чай — не повинно бути суперечок і торгів. Ви вибираєте товар, між справою отримуєте стаканчик запашної золотистого чаю. Ось і все, поки ви п’єте — торгуватися заборонено. Це страшна образа чайного ритуалу.

Фінляндія: про найважливіше кажуть в сауні

Ясна річ, у сауні тепло і затишно. Холодна Фінляндія славиться своїми традиціями «сауни». Жінки народжували там дітей в старовину. Тут чоловіки збираються, щоб обговорити неспішно важливі справи. Тут можна було вилікуватися від багатьох хвороб. Дьоготь деревний, алкоголь і сухе тепло допомагали душі і тіла.

Фіни і сьогодні ходять в сауну 1-2 рази в тиждень.

Китай: палочковый етикет

Китайські палички для їжі вимагають особливого ставлення до себе. Тут етикет ще складніше, ніж «вилка для м’яса, вилка для риби, ніж для фруктів». Для початку, дерев’яні палички потрібно дбайливо потерти один про одного, щоб не занозіть пальці. Коли китаєць їсть, його долоні завжди дивляться вниз. Це повага до присутніх і до трапези. Китайські традицію допускають, щоб близькі родичі передавали їжу паличками один одному.

В Японії так ніхто не чинить, це поганий тон. Палички у всіх свої власні. Натомість, стукати паличками, вказувати ними на когось чи щось- дуже негарною. Найстрашніше, що можна зробити — увіткнути палички в їжу вертикально. Так чинять тільки з жертовною їжею, а робити це вдома чи в ресторані — не просто поганий тон, але і образу всієї культури.

ОАЕ: красуні в чорному

Жінка в ОАЕ повинна з’являтися на людях одягнена з голови до ніг у чорне. Шия, руки, коліна, обличчя — все повинно бути закрито. З’явитися на вулиці в іншому вигляді для жінки — страшна ганьба, а для її родини — образу. До речі, до туристів ставляться більш або менш тепло. На території готелю ви можете спокійно розгулювати у відкритих сарафанах, носити бікіні. Якщо ж йдете на муніципальний пляж — краще максимально закрийте тіло.

Угорщина: пивом не цокаються

Угорщина пивом не цокається. Цій традиції вже майже 200 років. Так що, не ображайтеся, якщо ваш угорський друг не приєднається до загального чоканью келихами. Є версія, що в 1849 році, після того, як австрійці угорське повстання придушили, відбулося наступне. Австрійці дуже бурхливо святкували перемогу, пиво лилося рікою, виголошувалися тости. В цей час в Угорщині текли струмки крові і сліз, а про радість і веселощі надовго забули. Є ще версія, що винороби придумали таку прикмету, коли більшість споживачів» перейшли на пиво.

Судан і пустеля Сахара: чоловіча поведінка

Туареги відомі, як найсильніші воїни Африки. Але вони приховують обличчя під пов’язками і у всьому слухаються своїх жінок. Дивно! Жінка ж не ховає обличчя, може займатися торгівлею і сама вибирає собі чоловіка. До речі, якщо чоловік виявився не так вже й хороший, вона може розлучитися з ним. На повноліття юнак отримує свою першу пов’язку від батька, а ще двосічний меч.

Японія: спати на роботі можна і потрібно

Якщо людина добре, багато, наполегливо працює, він швидко втомиться. Так думають японські начальники. Вони заохочують невеликий відпочинок і сон на роботі. По обіді наступає час инэмури. Можна півгодинки подрімати. Начальство набагато краще ставиться до тих, хто все ж спить після обіду, а не прагне продовжити роботу.

Кенія: привітатися в стрибку

У Кенії вітають важливих і шанованих гостей високими стрибками. Звичайно, чим вище підстрибуєш, тим більше поваги. До жінок підхід інший. У ритуальному танці чоловіки підсуваються ближче, похитуючи стегнами. Зазвичай, це значить, що якийсь кенійської красуні будуть робити пропозицію по всім правилам.

Туреччина: чисті підлоги

Домогосподарки дуже ревно ставляться до чистоти свого будинку. Навіть, якщо до неї прийде поліцейський або лікар, вони знімають взуття. Миють підлогу часто, може навіть пару разів за один день.

Острови Тробріан: прості правила шлюбної церемонії

На острові Тробріан в Папуа–Новій Гвінеї всі весільні обряди проводять швидко і просто. Якщо подобається хлопець, візьми шматок мотузки і йди до його матері. Думки хлопця ніхто не питає, тут жінки все вирішують між собою. Щоб укласти шлюб, потрібно просто разом поїсти на очах у всього племені.

Південна Корея: креслили червоними чорнилом чотири

У Південній Кореї червоний колір і число 4 уособлюють смерть. Червоний колір береже мертвих, а живих приносить тільки біди. Кореєць ніколи не підпише лист червоними чорнилом. Тут майже немає IV поверху, наприклад. Йде III, а потім відразу V. Все це обіцяє біду.

Іспанія: перестрибнути через немовлят

Містечко Кастільо-де-Мурсія кожен рік провертає небезпечний трюк з немовлятами. Малюків кладуть на перину, а один з місцевих жителів зображує демона по імені Колачо. Той повинен бути одягнений у все жовте, а в руках нести палицю і хлист. Людина розбігається, перестрибує через немовлят. Так він забирає з собою їх біди і хвороби, захищає від зла.

Бразилія: в мурашиних рукавицях

Це дуже страшний обряд, болючий, але необхідний. Без нього хлопчик племені сатере-маве не стане чоловіком. На руки надягають рукавиці, в які вплетені мурахи. Та не просто якісь муравьишки, а відомі мурахи «кулі». Їх укуси переносяться дуже важко. За шкалою болю 4, і це максимальне значення. Таке враження, що руку багато разів прострелили з пістолета. Хлопчик повинен не просто витерпіти, але ще 10 хвилин танцювати на очах усього племені.

Острів Балі, Індонезія: верхні зуби і диявол

Щоб захистити людину від зла і поганих вчинків, йому підпилюють верхні ікла. Адже саме там криється диявол. Він обов’язково штовхне людини на бік зла. Краще відразу з цим покінчити. До 16 років ще можна дозволяти молодим людям робити те, що хочеться. Потім — дорослішання. І підпилювання зубів. Це цілий обряд, не дешевий, до речі.

Албанія: як жінки стають чоловіками

На території Албанії та Чорногорії вже рідко коли можна зустріти бурнеши або вергіни. Це жінка, яка стала чоловіком. Якщо в сім’ї не залишається годувальника, або вмирають старші сини, то одну з дочок зобов’язують стати чоловіком. З тих пір вона носить чоловічий одяг, може палити, ходити в питні заклади. Вона важко працює в полі з малих років, звичайно. Це сувора традиція. Дівчинка бере на себе турботу про сім’ю. Їй не можна виходити заміж, мати дітей. Вона повинна залишатися невинної все життя. Зараз їх одиниці, але раніше така практика була широко поширена.

Нігерія: правила чоловічого макіяжу

Плем’я водабе живе в Цукрі. Тут у чоловіків існує ціла традиція макіяжу. Вони фарбуються, вони вбираються, вони вибирають тканини для своїх тунік. Нагадує конкурс краси. Тут є своя система квітів. Повинен бути жовтий, він дає магію. Без червоного ніхто не помітить твоїх чоловічих достоїнств. Потрібні ще прикраси для ритуального танцю. Так чоловік цього племені може показати себе у всій красі.

Ще більше цікавого про нас і нашій планеті

  • 12 дивних еталонів краси
  • 20 загадкових народів світу

Підписуйтесь на оновлення блогу і читайте наші нові статті. До зустрічі!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Таємниці і легенди Венеції — розповідають місцеві жителі

Наш відгук про відпочинок на Пхукеті: загальні враження, плюси і мінуси

Ці 12 рад зроблять ваш переліт комфортніше