Добрий день, дорогі читачі! Сьогодні ми розповімо про один з кращих у світі театрів. Знаходиться він в Дрездені і називається Опера Земпера (Semperoper). Коли ми говоримо про Італію, то згадуємо театр Ла Скала, про Австрії — Віденський оперний театр, в Росії — Великий і Маріїнський театри. Розкішні будівлі і внутрішні інтер’єри з блиском представляють свою стану, а сузір’я виконавців цих театрів — є предметом національної гордості. Приїхати в країну і не побувати в її головному театрі — це нонсенс для мандрівника.

Людей простіше блиск і респектабельність театру може налякати, — «Напевно це дуже дорого — побачити виставу в т а к о м будівлі». Але ми-то з вами — птиці стріляні і знаємо, що всі театри створені для людей. Причому для людей різного рівня достатку. Що європейські країни пишаються демократією, а значить і лінійка цін на вистави буде широка, і купити квиток за цілком демократичною ціною — не проблема.

Зміст статті

 • 1 4 способу познайомитися з Semperoper
 • 2 Площа і будівля театру
 • 3 Від створення до наших днів
 • 4 Побувати всередині театру
 • 5 Що ви побачите всередині
 • 6 Як потрапити на виставу
 • 7 Що знаходиться поруч з Оперою
 • 8 Де зупинитися в Дрездені
 • 9 Як дістатися
 • 10 Опера Земпера на карті

Мало того, театри світового рівня дають можливість побачити свої вистави безкоштовно або «умовно платно» (за 1-2 євро).

Опера Земпера, як раз такий театр. Є у нього й інші офіційні назви: Дрезденська опера, Дрезденська Державна опера. Після об’єднання Німеччини театр став носити офіційну назву: «Дрезденська Саксонська Державна Опера» (Sächsische Staatsoper Dresden). Або просто Опера Земпера — на честь архітектора, який створив знаменитий будинок.

Те, що з оперою Земпера потрібно ознайомитися, ясно всім туристам, що приїжджають в Дрезден. Питання — як краще це зробити?

4 способу познайомитися з Semperoper

 • Побачити Театральну площу і будівлю державного театру.
 • Побувати всередині, дізнатися історію, побачити інтер’єри і закулісне життя. Побуваємо на оглядовому майданчику театру.
 • Побувати на виставі.
 • Об’єднати всі три варіанти знайомства
 • А тепер докладніше про кожному способі і про те, на що звернути увагу

  Площа і будівля театру

  Будівля оперного театру знаходиться в старій (історичній) частині Дрездена (Altstadt), на Театральній площі. Перед будинком — пам’ятник королю Йоганну.

  Опера Земпера пережила три народження. Перша будівля була зруйнована пожежею, друге під час бомбардувань міста в 1945 році. Кожен раз театр піднімався з руїн, доводячи що мистецтво безсмертне.

  Від створення до наших днів

  Дрезденський оперний театр був побудований за проектом Готфрід Земпер в 1841 році. Прогулюючись по центру старого міста (Altstadt) ви обов’язково помітите триярусна споруда. Вечорами вона ефектно освітлюється прожекторами, під час прем’єр стає культурним центром. Причому не тільки Дрездена. На особливо важливі прем’єри сюди приїжджають самі великі і знамениті діячі науки, політики, мистецтва. Зокрема глави держав.

  Перша будівля опери Земпера 1850-1860 рр.

  Колись на місці сучасного будинку театру стояв невеликий (практично єдиний в місті театр. Відповідно і площа стала зватися Театральній. Дрезден ріс, зростало його населення. Незабаром в місті з’явилося ще 7 театрів. Король Фрідріх Август II вирішив, що один з них повинен стати оперним театром Дрездена.

  Перша будівля в стилі бароко і раннього відродження збереглося тільки на картинах того часу, — пожежа 1869 року повністю знищила його. Тут виступали відомі співаки та музиканти, звучали опери Ріхарда Вагнера.

  Не минуло й двох тижнів з моменту пожежі, як на руїнах першого будинку було побудовано друге, тимчасове. З дерева. Народ тут же охрестив його «Дерев’яним Балаганом». Відкрилась Дерев’яна опера постановкою трагедії «Іфігенія в Тавриді» на вірші Гете. Будівля вміщало 1800 осіб.

  Але не слухати ж кращі опери в дерев’яному балагані? Готфрід Земперу доручили новий проект будівлі опери. Вже в 1871 році розпочалися будівельні роботи.

  Пам’ятник Готфрід Земперу біля будівлі опери

  Будівництвом другого будівлі оперного театру керував син Земпера, а батько лише консультував його. Тепер театр отримав чіткі контури стилю Ренесанс, а скульптури надали йому відтінок греко-римського театру.

  Незважаючи на нове архітектурне рішення і стиль, будівля зберегла віддалену схожість з першим театром Земпера.

  Будівля Опери було повністю готове до 1878 році.

  Тепер головний портал прикрасила квадрига з Діонісом і Аріадною.

  Біля головного входу глядачів зустрічали скульптури Йогана Гете і Фрідріха Шіллера. Фігури Шекспіра, Мольєра і грецьких трагиков Софокла і Евріпіда розмістили в бічних нішах.

  У цей період вся Європа обожнювала творчість Ріхарда Штрауса, якого з радістю приймали в Оперному Театрі Дрездена. Тут звучали кращі опери німецьких та європейських композиторів.

  У 1945 році Дрезден бомбили. Пожежі тривали кілька днів. 80% міста було повністю знищено. Опера теж була зруйнована. Все те, що ми бачимо сьогодні це — відновлені будівлі.

  Для їх будівництва використовувалися як нові камені, так і старі. Якщо придивитися, то видно різниця: старі камені набагато темніше.

  Відбудовувати заново будівля оперного театру почали тільки після 1952 року. В цей раз, архітектором виступив Вольфганг Хенш. Його завданням було зберегти колишній вигляд будівлі, але трохи змінити конструкцію.

  Нова будівля повинна повністю відповідати найсучаснішим стандартам і вимогам до оперного театру.

  Кількість місць в залі було скорочено до 1300.
  У 1977 році роботи основні будівельні роботи були закінчені і почалася обробка внутрішніх приміщень.

  Відкриття сучасного будівлі Опери Земпера відбулося 13 лютого 1985 року.

  В пам’ять про страшну бомбардуванню, разрушевшей одні з найкрасивіших міст Європи, прозвучав «Реквієм» Йоганна Брамса.

  Більшість відвідувачів Dresdner Staatsoper не знають, що за основною будівлею знаходиться ще одне. Воно було додано при останньої перебудови.

  Це Земпер 2 або сцена для репетицій. Іноді тут теж проходять вистави, але зал маленький, всього на 200 осіб. Натомість, виходить затишна камерна атмосфера.

  На цьому легке знайомство з Оперою Земпера закінчується.

  Побувати всередині театру

  Тепер інформація для тих, кому цікаво, що ж всередині, яке воно — закулісся.

  Як я і казала, театр відкривається для людей. Не всім туристам час дозволяє побувати на виставі. Тому в Опері Земпера щодня за розкладом проводяться екскурсії, на які може прийти будь-яка людина. В тому числі і діти.

  Для цього потрібно купити квиток в касі театру або вибрати день і час і записатися заздалегідь через сайт.

  Можливі екскурсії для цілих груп.

  Групові екскурсії

  Можна влаштувати собі індивідуальну екскурсію, але це буде коштувати дорожче і залежати від того, що ви хочете побачити.

  Для екскурсій театру відведено денний час (до початку вистав):

  • Понеділок — п’ятниця: з 10:00 до 18:00
  • Субота, неділя та святкові вихідні дні: з 10:00 до 17:00

  Тривалість 45 хвилин

  Вартість звичайної екскурсії:

  • Дорослий квиток 10,00 €
  • Пільговий 6,00 €
  • Сімейний 25,00 €

  Зверніть увагу, що за фотозйомку потрібно доплатити окремо 3,00 €

  Купівля квитків та заявка на екскурсію проводяться в Шинкельвахе за адресою: Театральна площа будинок 2

  Що ви побачите всередині

  Інтер’єри залів і кімнат, сцену та її механізми, розпису, ліпнину, підніміться на оглядовий майданчик театру.

  Оглядовий майданчик

  Є екскурсії російською мовою.

  Внутрішнє оздоблення

  Вольфганг Хенш спирався на вже існуючий інтер’єр Другої Опери. Тоді Дрезден не скупився на розкішне оформлення й дорогі матеріали. Нова Semperoper вийшла не гірше. Стіни і стеля прикрашені ліпниною, позолотою.

  У глядацькому залі традиційні червоні сидіння з м’якого матеріалу. На стелі велика люстра. Холи і вестибюлі прикрашені гобеленами, настінним розписом, колонами.

  Інтерес представляє Фриз над сценою, який зображує більшість відомих персонажів опер і театральних постановок. Всі ці герої не раз побували на тутешній сцені. Найвідоміші: “Тангейзер”, Отелло, Дездемона, Донна Діана, Мазаньелло, Мефістофель, Фауст.

  Над сценою ви побачите сучасні годинник. Часом по них можна розглянути навіть із задніх рядів. Годинник п’ятихвилинні, дозволяють стежити за початком вистави або відділення.

  Це коротко. На екскурсії по театру ви дізнаєтеся набагато більше. А головне все самі побачите.

  Як потрапити на виставу

  Хоч театр і називається оперним, але в ньому є і балетні спектаклі. В будівлі проходять міжнародні музичні фестивалі.

  Балет Спляча Красавицв

  Вистави починаються ввечері (як і у нас).

  Опера ” Кармен

  Ціни різні. Все залежить від вистави і місця в залі. Прем’єри завжди дорожче.

  • Є стоячі місця на гальорці 4 яруси за 1-2 євро або безкоштовно.
  • Театр проводить день відкритих дверей. Тоді можна послухати зірок безкоштовно.
  • На звичайний спектакль вартість від 200 євро до 2 євро.
  • Купити квиток за 20 — 30 євро можна майже завжди.

  Для цього потрібно просто зайти на сайт, вибрати день і місце, заповнити форму та надіслати. Способів оплати маса, варіантів купівлі кілька: електронна бронь на ваш е-мейл (квиток отримуєте за 30 хвилин до початку вистави у касі театру), квиток на пошту.

  Зверніть увагу! При покупці квитка онлайн на сайті опери береться додатково 3 євро.

  Адреса офіційного сайту: www.semperoper.de

  Вибрати місце просто. На сайті є схема залу і позначені кольором місця (викуплені і решта). Ціни там же.

  Можна замовити російськомовного гіда по Дрездену. До речі, гід допоможе вам пройти на екскурсію в театр або потрапити на виставу.

  Що знаходиться поруч з Оперою

  Ви в центрі міста, так що все найцікавіше поблизу. Відвідайте Дрезденську картинну галерею, Палац Цвінгер та Дрезденської Резиденції, схожий на Версаль. Особливо добре тут влітку, коли працюють фонтани і цвітуть сади.

  Де зупинитися у Дрездені

  Зараз багато варіантів житла в Дрездені з’явилося на сервісі AirBnb. Рекомендуємо пожити в Альтштадте. Це центр, головні пам’ятки поруч. Як користуватися цим сервісом у нас написано тут. Якщо ви не знайдете вільний номер в готелі, то шукайте житло через цей сайт бронювання.

  Ми жили в хостелі Cityherberge. Дуже сподобалося. Наш відгук про хостелі.

  Пропонуємо непогані варіанти готелів у Дрездені

  Як дістатися

  На трамваї. №№ 4, 8 або 9 вийти на останвке Theaterplatz.

  Опера Земпера на карті

  Адреса: Theaterplatz 2

  Друзі! Якщо ви хочете отримувати всі наші нові статті першими, просто в два кліка зробіть підписку. Ми самі будемо надсилати вам на пошту матеріали. До нових зустрічей!


  Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
  Завантаження…
  Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
  згоду на обробку своїх персональних даних

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Вам також може бути цікаво


  Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

  Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

  Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку