Здрастуйте друзі! Старовинна велична церква святого Лаврентія в Нюрнберзі (Kirche St. Lorenz або Lorenzkirche) знаходиться в історичній частині міста. Це — одна з найкрасивіших церков Німеччини. Здалеку видно дві її струнких готичних вежі. В 1529 році храм одним з перших в країні ухвалив лютеранську віру.

Унікальний середньовічний колорит і багате оздоблення церкви роблять її популярною серед туристів, бажаючих доторкнутися до європейської історії. У базиліці знаходиться прекрасний по звучанню орган, другий за величиною в Німеччині, поступається своїми розмірами лише музичному інструменту з Пассау. Храм діючий. Орган можна почути як під час служби, так і на концертах духовної музики, що відбуваються тут.

Зміст статті

 • 1 Історія будівництва
 • 2 Зовнішній вигляд і оздоблення
 • 3 Час роботи
 • 4 Як дістатися
 • 5 Церква св. Лаврентія на карті

Місто Нюрнберг, південна частина Альтштадт, площа св. Лаврентія (Lorenzplatz).

Церква св. Лаврентія вид спереду

Історія будівництва

Колись на місці церкви стояла каплиця Святого Лаврентія в романському стилі. Згадки про неї зустрічаються в документах Папи Римського ще на початку XIII століття.

У середні століття Нюрнберг був величезним містом, що належить Священної Римської імперії. Він налічував понад 50 000 городян і за розмірами поступався лише Кельну. Розквіт торгівлі в епоху середньовіччя сприяв розширенню церковного будівництва.

Кірха всередині

У 1350 році відбулася перша значна перебудова собору, з’явилася вежа. Кірха добудовувалася, розширювалася, росла вгору і змінювала внутрішнє оздоблення. Всі будівельні роботи велися на гроші багатих громадян міста та пожертвування.

До середини XV століття це була тринефна церква з двома вежами заввишки 80 метрів.

Церква св. Лаврентія вид збоку

Високі вежі прославилися не лише своєю красою і розмірами. Довгий час вони були джерелом пожеж. В них регулярно били блискавки. Причому в північну вежу частіше.

Збереглися малюнки різних століть, з зображеннями того, як це було.

Пожежі від удару блискавки

В епоху реформації церква святого Лаврентія одна з перших прийняла лютеранство. Під високими склепіннями храму знаходяться зображення діячів Реформації.

В XX столітті почалися об’ємні реставраційні роботи. Перед початком Другої світової війни довга і копітка реконструкція церкви Святого Лаврентія була практично завершена. Але бомбардування і обстріл 1943 — 1945 років звели її на ні, серйозно пошкодивши будівлю.

Церква св. Лаврентія на старій фотографії

Нова реконструкція завершилася тільки через 15 років.

Зовнішній вигляд і оздоблення

Між двома готичними гострими вежами на західному фронтоні розташувався імперський герб і величезна (10 метрів у діаметрі!) ажурна розетка вікна, що прикрасила церква після шлюбу Карла IV і Анни Швайдниц. По-іншому її ще називають зіркою Святого Лаврентія.

Різьблена розетка

Внутрішнє оздоблення церкви прикрашають роботи великих німецьких скульпторів: Адама Крафта, Пітера Фішера і Файту Штосс.

Всередині храму

Зверніть увагу на 3 головних пам’ятки собору, представляють величезну художню цінність:

 • золочений канделябр
 • дарохранильниця (скинія)
 • скульптурна композиція «Благовіщення»

Вони знаходяться у хорі собору.

Майстерність різьбярів

Особливу цінність представляє приголомшливий, висотою в 20 метрів, вирізаний з пісковика скинію (1493 – 1496 рр.) зі сценами з життя Ісуса Христа.

Скинія (від лат. tabernaculum — намет) — у католицьких храмах споруда для зберігання предметів релігійного поклоніння, часто пишно оздобленому (різьбленням, скульптурними зображеннями). Його прообразом є Скинія з Ковчегом Завіту. Вікіпедія

Підстава скинії

Це різьблене споруда з піщанику підноситься над східним хором на 20 метрів. А в скульптурах, що підтримують скинія, Адам Крафт зобразив себе і своїх помічників.

Кірха св. Лаврентія всередині

Скульптурна композиція «Благовіщення» (1517) належить Фейту Штоссу і складається з фігури архангела Гавриїла та Діви Марії, в обрамленні вінка з півсотні золотих троянд.

Благовещание

У церкві дивовижні вітражі.

Щоб зробити фотографії всередині церкви потрібно заплатити 5 євро.

Двері собору

Час роботи

 • З понеділка по суботу церква відкрита для відвідувань з 9 ранку до 5 вечора.
 • В неділю: з першої години дня до 4-х.
 • У будні дні в 5 вечора проходять богослужіння.

Як дістатися

Пішки від центрального ж/д вокзалу Nürnberg Hauptbahnhof (Hbf). Прямуйте на північний захід від вокзалу до воріт Königstor. Потім по вулиці Königstraße підніміться на площу Lorenzer Platz. Тепер 2 високі вежі церкви будуть служити для вас орієнтиром.

Йти хвилин 15 хвилин.

Церква св. Лаврентія на карті

Адреса церкви: Lorenzer Platz 10, 90402 Nürnberg, Deutschland

До нових зустрічей! Готуйтеся до нових подорожей!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку