Привіт, друзі! Сьогодні ми розповімо про знаменитому будинку, колишньому колись цитаделлю контрреформації. Церква святого Михайла в Мюнхені (Jesuitenkirche St. Michael) виглядає урочисто і в той же час граціозно. Жителі Баварської столиці люблять її, але іноді порівнюють з кремовим тортом, на верхівці якого гордо розташувався трикутний двадцятиметровий неф.

Церква св. Михаїла — перша будівля в Німеччині побудована в стилі бароко. В ній вже 300 років проходять служби. У храмі старовинний, красивого звучання органу. Прекрасна акустика. У вільний від служби час бувають концерти органної та класичної музики.

Земля Баварія. Місто Мюнхен. Вулиця Нойхаузерштрассе в центрі міста.

Зміст статті

 • 1 Трохи історії
 • 2 Зовнішній вигляд і оздоблення
 • 3 Склеп і релікварій
 • 4
 • 5 Як добратися
 • 6 Де зупинитися в Мюнхені
 • 7 Церква св. Михайла на карті

Трохи історії

У 1583 році Герцог Баварії Альбрехт V Великодушний почав зводити церкву для ордену єзуїтів. Продовжив будівництво його син Вільгельм V Побожний, але так старанно взявся за справу, що ледь не призвів до занепаду всю королівську скарбницю. В результаті з’явилася Церква святого Михайла, — одне з найкрасивіших будівель епохи ренесансу в Німеччині.

Завершальний етап будівництва припав на тридцятирічну релігійну війну, разыгравшуюся в перші десятиліття XVII століття.

У цей період католики і протестанти стали наймати спеціальних солдатів – ландсхетов. Так з’явилася професія військового.

У ці роки в Європі безумствовала чума, тому мертві тіла буквально встеляли вулиці. Людям хотілося знайти спокій і покласти край нескінченним нещасть. Тоді Курфюрст Максиміліан вирішив привезти з Бремена релікварій з мощами святих Косми і Даміана. Дивно, що цей золотий скринька за формою схожий на саму церкву.

Авіанальоти під час Другої Світової війни завдали значної шкоди будівлі. Улюблену народом церкву відновили, але частина документів, багато манускрипти і книги були безповоротно втрачені під час пожежі.

Приналежність деяких святих мощей вже ніколи не вдасться встановити.

Зовнішній вигляд і оздоблення

Будівля церкви є художньо-історичну цінність. Початок будівництва — кінець XVI століття. У цей час в Італії зароджується новий архітектурний стиль — бароко.

Його відмінні риси — велич і пишність, з’єднання ілюзії і реальності. Церква Святого Михайла в Мюнхені — перше в Німеччині культова будівля, при будівництві якого були використані елементи бароко. Зразком послужила церква єзуїтів у Римі.

Це так звана зальна церква. Архітектор Ф. Сустрис.

На відміну від готичних і ренесансних соборів, церква прикрашена величезними вікнами, створюють контраст всередині приміщення. Багата розпис по штукатурці, скульптурний орнамент.

Фасад церкви нагадує будівлю ратуші. Його прикрашають 15 статуй Виттельсбахских князів-покровителів цього місця. Трикутний фронтон вінчає фігура Ісуса Христа, а прямо над входом, вилитий з бронзи Архангел Михайло вбиває дракона.

Все це надавало радісний, пишний і святковий характер зовнішньому вигляду собору і було сміливо, майже революційно для тих часів.

Що невдовзі почалася Тридцятирічна війна надовго ізолювала художні починання німецьких архітекторів. Церква Святого Михайла довго залишалася єдиним та унікальним будівлею в старому Мюнхені.

Склеп і релікварій

Всередині церкви знаходиться Виттельсбахский склеп і знаменита королівська усипальниця. В ній захоронені Людвіг II , герцог Вільгельм V Побожний, і «врятував» німців від чуми курфюрст Максиміліан.

Є тут і інші християнські реліквії: частка древа Животворящого Хреста Господнього, частка мощей Святого Апостола Петра і колючка з тернового вінця Ісуса Христа.

На сайті церкви є інтерактивний план церкви.

У наші дні церква є діючою.

У храмі відмінна акустика та чудовий орган.

На сайті церкви святого Михайла ви можете дізнатися розклад проходять тут концертів органної та класичної музики.

Час роботи

 • Понеділок, п’ятниця: з 10 ранку до 7 вечора
 • Вівторок-четвер і субота: з 8 ранку до 7 вечора
 • Неділю: з 7 ранку до 10 вечора.

Офіційний сайт: www.st-michael-muenchen.de

Як дістатися

 • на метро. Виберіть лінію U4 або U5 і дочекайтеся станції Karlsplatz.
 • на електричці. За будь-якої лінії S1-S8 до станції Karlsplatz звідти 5 хвилин пішки або до станції Marienplatz (лінії S1 — S8, U3, U6) від площі 7 хвилин пішки.

Адреса церкви: Мaxburgstraße 1, 80333 München, Deutschland.

Де зупинитися в Мюнхені

Зараз багато варіантів житла в Мюнхені з’явилося на сервісі AirBnb. Як користуватися цим сервісом у нас написано тут. Якщо ви не знайдете вільний номер в готелі, то шукайте житло через цей сайт бронювання.

Пропонуємо непогані варіанти готелів у Мюнхені

Церква св. Михайла на карті

Бажаємо вам цікавих подорожей. І до нових зустрічей.


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку