Хороша новина для мандрівників. Уряд РФ активно розглядає деякі важливі поправки до Повітряного Кодексу. За підсумками реформи авіакомпанії отримають розширення відповідальності перед пасажирами. Туристам ці зміни підуть тільки на користь. Сьогодні компенсація за затримку рейсу авіакомпанії зовсім смішну: 25 рублів за 1 годину вашого очікування. Наприклад, 200 рублів=8 годин вашого часу в аеропорту. Цілий робочий день. Тепер же, за положеннями Монреальської конвенції, ця сума помітно збільшиться. Це ще не всі її переваги.

Попередньо законопроект вже схвалений. Мова йде про приєднання Росії до Монреальської конвенції. Так норми Повітряного Кодексу будуть відповідати міжнародним стандартам. Це ускладнить життя перевізнику, а ось для громадян-мандрівників все стане трохи простіше. Сьогодні будь-який суд або спір з авіакомпанією завідомо програшний. Як мінімум, втратите місяці, придбаєте багато головного болю і постраждаєте від бюрократичних зволікань.

Що ж таке, ця Монреальська конвенція?

Вона була прийнята в 1999 році. Вже до 2003 року її підтримали в 119 країнах. Вона спрямована на захист прав пасажирів.

Що входить у сферу відповідальності?

  • грошові компенсації для пасажирів;
  • можливість подавати в суд на перевізника за місцем проживання позивача;
  • можливість електронного оформлення авіавантажів;
  • підтримка системи e-freight для Росії;
  • можливість електронного митного оформлення.

З-за відсутності e-freight у вітчизняних аеропортах значно знижується ефективність транзиту. З вантажними перевезеннями, оформленням вантажів теж не легше.

Зміниться і об’єм відповідальності за затримок рейсів. Ми вже підрахували, що за 8 годинне очікування ви отримаєте 200 рублів. Чи варто взагалі звертатися в компанію з-за такої малої суми? Вас чекає перевірка даних, заповнення заяви, тяганина з папірцями. І ось, ваші 200 рублів. Напевно, мало хто взагалі звертається за цією компенсацією. Скільки людина за один рейс могло б отримати гроші? Скільки реально звертається? Вигода компанії очевидна, а відповідальність мізерно мала.

Тепер же, за підсумками конвенції, виплата може бути підвищена до 380 000 рублів. А це вже гроші, за якими точно прийдуть. І це на 1 людину.

Тепер можна буде подавати в суд за місцем проживання постраждалого пасажира. Якщо під час зльоту/посадки або протягом польоту дійшло до шкоди здоров’ю будь-якої тяжкості (і/або смерті), авіакомпанія понесе повну відповідальність. Все, що відбувається на борту має бути під контролем перевізника.

Тимчасові рамки для подачі позовів такі:

  • 7 днів, якщо справа стосується перевезень багажу;
    14 днів для вантажних або поштових перевезень.

Фахівці вважають приєднання до норм конвенції «базовим мінімумом» нового стандарту перевезень для Росії. Варшавська конвенція, що регулює вантажні та пасажирські перевезення, вже порядком застарів, хоча є зручною для перевізника. Пора рухатися далі. Це перший крок підняття стандартів авіаперевезень.


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Готовий маршрут по регіонах Італії Емілія-Романья і Ломбардія: від Ріміні до Мілана

Нова функція поділу платежу від AirBnb

Нові правила: як тепер провозити свій багаж і ручну поклажу в літаку з 5 листопада 2017 року