Привіт, друзі. Хочу поділитися враженнями від мультимедійної виставки, що проходить зараз у Москві в центрі дизайну Artplay. В цьому році виповнилось 500 років від дня смерті німецького художника Ієроніма Босха — одного з найбільш загадкових і великих художників Європи. У зв’язку з цією датою, 2016 рік Європа оголосила роком Босха. У Росії створена мультимедійна виставка, проходять лекції, присвячені життю, творчості й епохи, в якій жив і творив митець. У суботу 14 травня ми з Галею побували на мультимедійної виставки «Босх. Ожилі бачення».

Зміст статті

  • 1 Як влаштована виставка
  • 2 Жива картина і ожилі полотна
  • 3 Аванзал
  • 4 Відео ролик Босх. Ожилі бачення
  • 5 Графік роботи
  • Скільки коштує 6
  • 7 Як дістатися
  • 8 Artplay на карті

Раніше ми розповідали про мультимедійної виставки «Великі модерністи», яка нам дуже сподобалася. Сподобалася сама ідея — оживити деталі картин, дати зображень рухатися, міняти розміри, озвучити їх.

Тим, хто ще не знайомий з цим новим видом виставок, рекомендуємо сходити і скласти власне уявлення. У Москві вже пройшли «Великі модерністи», «Створення світу» за Сікстинської капели Мікеланджело (дуже вразила). До кінця травня можна встигнути на Ієроніма Босха на центр дизайну, потім виставка переїде в інший зал і місто.

Вхід на виставку

Як влаштована виставка

Дійство мультимедійного шоу розгортається в двох просторах: аванзалу і безпосередньо залу, де у супроводі музики і звуків на стіни проектуються фрагменти триптиха «Сад земних насолод». Вся мультимедійна виставка присвячена тільки цього триптиху. Сама картина знаходиться в Мадриді в музеї Prado.

В залі

Жива картина і ожилі полотна

Ми з Галею бачили оригінал в музеї Prado і можемо порівняти свої враження. Вони дуже різні. Жива картина несе дух художника і це відчувається, але у величезному музеї хочеться побачити і інші великі полотна, тому близько однієї картини надовго не затримаєшся.

У свій триптих Босх помістив таке безліч сюжетів, фігур і деталей, що розглянути їх всі просто немає можливості.

Триптих Сади земних насолод

Мистецтвознавці досі вивчають сюжети великого полотна і в єдиній трактуванні не сходяться. Ускладнює завдання те, що назва триптиха не збереглося. Садом насолод картину назвали мистецтвознавці, за сюжетом центральній частині триптиха.

Центральна частина триптиха

Мультимедійна виставка справляє сильне враження, але зовсім інше. Протягом 30 хвилин (стільки триває експозиція, потім йде повторення) ми можемо бачити цілісні фрагменти і найтонші деталі, які на картині могли і не помітити. Все оживає і виявляє новий сенс.

Аванзал

Це — особливий простір, занурює в епоху і світ художника.

Ми провели близько години тільки біля інтерактивного проектора-гіда. Босх — художник загадковий. На його полотнах маса таємничих і дивних зображень. Це не заважає сприйняттю картин, але все-таки, хочеться знати, що це за сфери, дивної форми конструкції і фонтани, що означають тварини його бестіарію, що роблять ширяючі в небі на рибах і грифонах лицарі.

На інтерактивному проекторі зображена картина, а на ній у великій кількості розставлені білі прапорці. Пхаєш під носа пальцем в такий прапорець і на екрані з’являється тільки вибраний фрагмент. Пхаєш під носа пальцем в екран і з’являється пояснення.

Братство лебедя — анотація до частини триптиха В. Босха

Загалом, я розібралася з незрозумілими мені сюжетами. Чому дуже рада) Після роз’яснень, на виставці зовсім інакше себе відчуваєш.

Сподобалася така штука: весь період життя Босха (66 років) розбили на роки, а до кожного році дали важливе історичне або мистецьке подія. Візуально вляглося, хто старший і як співвідносяться роки життя Босха, Дюрера, Рафаеля і Мікеланджело. Можна звичайно і в енциклопедії подивитися, але тут так просто і зі смаком зроблено опис епохи, що я не втомлювалася радіти.

Не буду розповідати все, — самі подивіться, але був там і «куточок гріхів», і виставка сучасних художників, і перерахування всіх картин і малюнків Босха.

Все дуже сподобалося. Крім одного.

Як я говорила, в Росії проходять лекції, присвячені Босхом. І в центрі дизайну в аванзалі по четвергах працює лекторій.

Щочетверга ми з Галею не встигали (їй взагалі з Дубни їхати), а ось в зв’язку з травневими святами одна лекція була перенесена на суботу. Тут ми потерли лапки, відклали всі справи і рвонули на виставку.

На сайті написано, що початок о 19:00. Ми приїхали раніше в 17:00 і поки стояли за квитками, випадково виявили, що лекція, давно йде і вже підходить до кінця. Видно не доля нам була потрапити на лекцію — каса зламалася, її лагодили, а лекція все йшла і йшла.

На лекційну територію ми прийшли розлючені, растроеные і відверто оскаженілі совковим ставленням до глядачів. Як можливо не вивісити на сайті попередження про те, що лекція перенесена? Як можна не повісити внизу оголошення про це? Чому не видати тим, хто прийшов на лекцію квиточки про оплату і не проводити в зал? Чому треба примушувати чекати, коли відремонтують касу, щоб видати нам квиток (в тому числі і на лекцію, на яку ми так і не потрапили)?

Загалом, у наших очах репутація організаторів лекцій грунтовно впала. Вони пообіцяли, що викладуть лекції на ютубі, але поки це нашого відношення не змінило.

Адреса ютуб-каналу з лекціями про Босхе: MosKultProg

Хочу зауважити, що увійшовши в зал медиавыставки, ми геть забули про цю прикрість. Все стало дрібним і незначним.

Відео ролик Босх. Ожилі бачення

Графік роботи

Кожен день

Про те, коли закінчується виставка відомості двоякі. На офіційних сайтах дано два числа: до 31 травня до 30 червня 2016 року.

Лекторій триває в червні. Уточнюйте інформацію на сайті, а краще дзвоніть: тел: +7- (495) -620-08-83

Інформація на офіційному сайті Artplay: www.artplay.ru

Це сайт самої виставки (мирбосха): www.boschalive.com

Скільки коштує

На території центру дизайну багато кафе, де можна посидіти з друзями.

Як дістатися

На метро до станції Чкаловська. Вихід до Атріуму і приміським поїздам Курського вокзалу. Далі пішки.

Artplay на карті

Москва, вул. Нижня Сыромятническая, будинок 10.

Бажаємо вам нових вражень, цікавих подорожей і поїздок. А ми продовжуємо розповідати історії про вподобаних нам місцях. Підписуйтесь на новини блогу. До зустрічі.

З повагою, Алла Сутягіна


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку