Привіт, друзі. Навесні ми прийняли рішення знову поїхати в Німеччину, покататися по центральній частині країни, а потім махнути в Ріміні – побути на морі і оглянути цікаві містечка по сусідству. Маршрут був готовий, поступово ми купували квитки і бронювали готелі. Нарешті все було зібрано і занесено в маршрутну шпаргалку, залишилося оформити візу.

Так як більша частина подорожі у нас Дойчтланд, відповідно ми подали документи у візовий центр Німеччини в Москві. Як все пройшло і наскільки складно отримати німецьку візу ми зараз розповімо.

Плюс до цього дам інфу, в яких містах Росії є німецькі візові центри, про строки виготовлення візи до Німеччини, про правила і те, що ми побачили в московському візовому центрі Німеччини.

Зміст статті

 • 1 Про візу для початківців
 • 2 Як оформити туристичну візу в Німеччину самостійно
 • 3 Сервіс в сервісному центрі
 • 4 Які документи потрібні для подачі на візу
 • 5 Окремо про страховку

Про візу для початківців

Скажу тим, хто збирається робити шенгенську візу самостійно або ще роздумує, самому робити або звернутися до посередників або турагентствам.

Не бійтеся робити візу самі! Якщо у вас не вистачає якихось документів на подачу, турфірма вам ніяк не допоможе.

Звертайтеся до посередників тільки в тому випадку, якщо консульство або візовий центр знаходиться далеко, і ви ніяк не зможете доїхати до них самі. В такому випадку рекомендую звернутися до цієї компанії.

Які типи шенгенських віз бувають і як отримати шенгенську мультивізу у нас написано тут.

Друзі, тепер ми є в Телеграм: наш канал про Європу, наш канал про Азію. Ласкаво просимо)

Як оформити туристичну візу в Німеччину самостійно

Щоб отримати візу до Німеччини, вам необхідно зібрати пакет документів і подати їх у візовий центр Німеччині або в Посольство Німеччини.

У чому різниця між посольством і центром?

У візовому центрі:

 • Подати документи на візу можна без попереднього запису в більшості міст Росії, де є візові центри: Москва, Казань, Краснодар, Нижній Новгород, Самара, Саратов, Ростов на Дону.
 • Попередній запис потрібна для груп більше 20 осіб. Запис проводиться на офіційному сайті візового центру онлайн.
 • Береться оплата за візу (візовий збір 35 євро. У рублях за курсом євро) і сервісний збір 18,85 євро без зняття відбитків пальців і 20,35 євро зі зняттям відбитків пальців.
 • Якщо ви хочете візу на рік (а чому ні), потрібно написати на місці заяву, що ви хочете отримати візу на рік. І в одному з пунктів ставите галочку, що ви на себе берете відповідальність страхування свого здоров’я.
 • Якщо у вас вже оформлено річне страхування, то є великий шанс отримати візу на рік.

  В посольстві:

 • Якщо ваша поїздка понад 90 днів, чи ви збираєтеся в Німеччині вчитися або працювати.
 • Необхідна попередній запис.
 • Вартість візи залежить від мети поїздки.
 • Сервіс в сервісному центрі

  Звичайно перед тим як піти в візовий центр ми приготували всі документи за списком. На сайті центру навіть написано в якому порядку документи розкладати перед подачею в віконце. Правильні німці.

  Перед тим, як напишу список документів, хотілося сказати кілька приємних слів про самому ОЦ.

  Останній раз німецьку візу ми робили в 2008 році. Це було давно, ВЦ перебував за іншою адресою, і система подачі візи була складніше.

  Після переїзду в одному знанні з ОЦ Німеччини знаходяться ще візові центри Словенії, Естонії, Швеції, Норвегії.

  Зараз це сучасний центр із повним якісним сервісом. Все для людей. Всередині кілька принтерів, комп’ютери з інтернетом, фотоавтомати, працівники, які прийдуть на допомогу і дадуть відповідь на всі ваші питання, зал очікування з стільцями, автомати з їжею і водою, туалети.

  Всі ці послуги безкоштовні!

  Крім фотоавтомата. Зробити фотографії в ВЦ коштує 200 руб. (6 шт)

  Тому, якщо раптом ви забули роздрукувати броні готелів або не вистачає копії сторінки паспорта, то зробити це на місці не складе праці. З фотографіями я в останні роки взагалі не заморочуюсь. Завжди роблю у візових центрах.

  • По-перше, у кожного центру свої вимоги до фотографій. Наприклад, фото, зроблені для ОЦ Іспанії не підійшли для німецького центру.
  • По-друге, в ВЦ зробити фото дешевше, ніж у мене в Дубні у фотосалоні.

  Знайшли 1 мінус: неможливо підключити флешку до їх комп’ютеру. Відсутні USB входи. Швидше за все, це зроблено, щоб мінімізувати зараження техніки вірусами.

  Адреса візового центру в Москві: Вулиця Шаболовка, д. 31, стор 5. Від м. Шаболовська 5 хвилин пішки.

  Які документи потрібні для подачі на візу

  • Анкета. Заповнюється онлайн на сайті ОЦ. Якщо не зробили, то можна заповнити на місці.
  • Закордонний паспорт. Оригінал + копія сторінки з даними.
  • Копії заповнених сторінок загальногромадянського паспорта.
  • Довідка з місця роботи. 2 ПДФО, або декларацію про дохід. Якщо ви ІП, прикладіть копії свідоцтва.
  • Броні готелів. Приймають від booking.com спокійно. Ми частина бронювали на AirBnb. Теж взяли, тим більше в цьому варіанті йде повна передоплата за житло. Можливо для візи це тільки в плюс.
  • Бронювання авіаквитка
  • Підтвердження вашої фінансової спроможності. Виписка з банку, спонсорський лист і т. п.
  • Страховка з покриттям не менше 30000 євро.
  • 2 фотографії. Вимоги написані на сайті ОЦ.

  З тим сервісом, який ми зустріли в центрі, ми зрозуміли, що могли на місці відсканувати свої паспорти, зробити фото та заповнити анкету з професійним консультантом.

  В результаті, в центрі ми провели 35 хвилин. За цей час ми встигли переробити 1 сторінку анкети, посидіти в черзі (4 хвилини), зробити фото, у віконці почекати поки наші документи розкладуть по своєму «окошечьему» порядку, пошукати в пошті на їх комп’ютері свідоцтва ІП (все таки забула я їх в підсумку взяти, вони були на флешці, але скористатися флешкою в центрі, як я писала вище, було неможливо), оплатити візу, здати відбитки пальців, сходити в туалет.

  Окремо про страховку

  Для оформлення візи страховка обов’язкова. Без неї вам візу не дадуть. Поряд з ОЦ завжди пасуться страховики, заманюють до себе дешевими цінами. Ми підійшли поцікавитися.

  Хлопці, на нашу кількість днів (30 днів) вартість страховки приблизно 2400 руб. Але, це сама звичайна страховка з мінімальними опціями. Страховики самі сказали, що оформлюють тільки для того, щоб отримати візу. Якщо вам потрібна хороша страховка, потрібно йти в офіс.

  Ми вже давно не ходимо в страхові офіси. Купуємо страховку онлайн через сервіс Cherehapa. На сервісі представлено 14 страхових компаній. В залежності від ваших умов, сервіс дасть вам найкращу пропозицію за ціною і якістю. Нам страховка тут коштувала 2400 руб зі страхуванням багажу і непоганим асистансом.

  Як користуватися сервісом у нас написано тут.

  Загалом, ми подали документи, сплатили і пішли зі спокійною душею додому. На сайті написано, що візи роблять 5-10 робочих днів. Через 2 дні нам прийшла смс про готовність візи.

  Тиждень тому ми заїхали в ВЦ і забрали свої паспорти із свіженькими німецькими візами. Ура, товариші!

  З повагою, Галина Суботіна


  Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
  Завантаження…
  Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
  згоду на обробку своїх персональних даних

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Вам також може бути цікаво


  Як дістатися з аеропорту Храброво до Калінінграда: всі способи

  Готовий маршрут по регіонах Італії Емілія-Романья і Ломбардія: від Ріміні до Мілана

  Нова функція поділу платежу від AirBnb