Привіт, друзі. У своїх подорожах ми хочемо побачити щось особливе, чого не зустрінеш у нас. У столиці Малайзії-місті Куала-Лумпур є кілька таких місць, пов’язаних з природою та історією. Історії тут зовсім небагато, зате ті, хто уподобав історичний пагорб в парку Bukit Melawati заслуговують особливої уваги любителів екзотики. Це чарівні сріблясті мавпочки та їх золотисті дитинчата.

Зміст статті

  • 1 Про парк
  • 2 Ну а тепер про жителів пагорба
  • 3 Їжа для мавп
  • 4 Як дістатися

Ми отримали масу задоволення спілкуючись з цими симпатичними животинами. По-перше, сріблясті мавпочки відрізняються від багатьох своїх побратимів мирним характером. По-друге, вони самі йдуть на контакт.

Про парк

В Індії та на Шрі-Ланці ми бачили досить мавп, які нахабно нападають на туристів, забираючи речі. У Галки одна така макака в момент зняла окуляри і втекла з ними на дах храму. В іншому місці ціла група агресивних самців намагалася відняти у нас їжу. А уявіть таку картину: ви спокійно їдете свій сніданок і раптом прямо перед вами виростає постать бандерлога в половину вашого росту, який втупився на вас немиготливим поглядом і погляд цей не обіцяє нічого хорошого.

Після таких зустрічей ми зареклися ходити в місця, де є хоч найменше скупчення таких макак — бандерлогів.

Але сріблясті мавпочки — це свято душі. Вони травоїдні, миролюбні, хоча можуть залізти до вас у пакет і самостійно витягнути приготовану для нього морквину або банан. Але це — дуже рідкісний випадок. В основному все відбувається так:

Ви перетинаєте річку по мосту Селангор, паркуєтеся і входите в парк Мелавати (Bukit Melawati) в районі Селангор, йдете по дорозі, що веде до вершини пагорба.

Сам пагорб — історичне місце. Тут колись був форт португальців. Залишилися гармати і ядра, залишки фортеці. Гід розповів про те як це місце займали, то втрачали, то посідали, то втрачали. В його розповіді було щось важливе і цікаве, але інформація у нас вилетіла, тому що увага цілком захопили ці милі істоти — сріблясті мавпочки.

На пагорбі стоїть історичний маяк.

З вершини пагорба відкривається вид на море. Особливо красиво ввечері.

За пагорбом біля моря є рибальське село з найсмачнішими море продуктами.

Але в основному місцеві жителі, ланкійці, індійці, тайці купують у рибалок сушені морепродукти. В нашій кухні не прийнято їсти рибку, креветок тощо просто висушене на сонці. В одній індійській селі біля мосту Рами ми бачили, як це робиться, і чесно скажу, — пробувати не хочу.

Так, напевно, виглядав Куала-Лумпур до 1960 року.

Ну а тепер про жителів пагорба

Облюбували його стада мавп — макак і гривастих тонкотелов.

Гривистий тонкотел (лат. Trachypithecus cristatus) або сріблястий лангур — вид приматів сімейства мартишкових. Населяє прибережні ліси і мангрові зарості в Малайзії і на островах Суматра і Калімантан в Індонезії.

Шерсть чорна або темно-коричнева. Волоски на кінчиках сірі, що надає шерсті сріблястий відлив. На маківці чубчик, виражені бакенбарди. Як і інші лангури, ці мавпи мають трикамерним шлунком.

Рада! Візьміть з собою вологі серветки або рушники. Після годування мавп краще продезінфікувати руки (все таки це дикі тварини). Але і перед годуванням варто протерти пальці, щоб не заразити цих милих лангурів який-небудь міський заразою.

У перекладі з латинської лангур означає — довгохвостий. І, що цікаво, система травлення лангурів нагадує травлення корів. Тому (чи не з цього) в Індії лангури — священна тварина.

Для тих, хто знайомий з індійським фольклором і віруваннями зауважимо, що бог Хануман як раз відноситься до лангурам.

Живуть лангури співтовариствами по 30-40 лангурів. У самців гареми.

Будьте уважні: у парку є досить агресивні макаки і спокійні сріблясті лангури. До макакам не підходите. Як виглядають лангури ви вже уявляєте. Макака на цій фотографії теж є, знайдіть її.

Дитинчата сріблястих лангурів дивного рижого окрасу. Хоча «рудий» їм не підходить. Вони золоті)

Самки годують малюка, а після цього дитинча надходить у розпорядження пап — міцно чіпляється і висить на ньому.

Вигодовування молоком у сріблястих лангурів до 6 місяців.

На другий рік дитинча стає дорослим.

Їжа для мавп

Їжу для туристів прямо в парку продають місцеві жителі. Купуєте пакет і вперед, до стайке товариських мавпочок. Коштує приблизно 10 рінггіт.

Якщо ви захочете, лангури можуть забратися на вас. Але ми помітили, що роблять вони це не дуже охоче. Вірніше так, якщо лангур вже ситий, то вам доведеться примудритися, заманюючи його до себе на плече.

Наше відео з лангурами. Їздили на Новий Рік.

Загалом, ми отримали масу задоволення від живого спілкування з тваринами. У містах так поспілкуватися можна тільки в контактних зоопарках. А тут, в природних умовах, зовсім інші враження.

Плануючи поїздку, звичайно варто враховувати вашу любов до тварин. Якщо ви не любитель мавпочок, то робити в Мелавати вам, власне, нічого.

Поїздку у сріблястим мавпочкам можна і краще поєднати з екскурсією на озеро світлячків.

Як дістатися

До парку ходять автобуси і трамвай, але оскільки ми хотіли поєднати дві екскурсії в один день, то громадський транспорт нам не підходив.

Можна було приїхати на таксі. Варто було б це близько 300 — 400 рінггіт.

Ми зробили інакше — приєдналися до російськомовної екскурсії з прекрасним гідом і симпатичними співвітчизниками. Про гідах і як з ними зв’язатися у нас написано в статті про світлячків.

Серед учасників балу пара, яка прилетіла на триденну екскурсію в Куала-Лумпур з Таїланду, де вони відпочивали.

До зустрічей на блозі і в подорожах)

З повагою, Алла Сутягіна


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку