Переплачувати за авіаквитки нікому не хочеться, правда ж? Щоб відправитися в чергову подорож, ми спочатку штудируем купу сайтів і сервісів. Все для того, щоб знайти адекватні ціни і зручні маршрути.

Так що, сьогодні ми хочемо поговорити з чого складається ціна авіаквитків. Сподіваємося, це допоможе вам шукати і знаходити зручні варіанти.

Ви замислювалися, чому на цьому тижні квитки можуть бути дешевше, ніж на наступній? Далекі перельоти можуть коштувати менше, ніж короткі? Взагалі, від чого може залежати ціна на квитки? Все це — економічні та маркетингові «фішки». Але, розібратися в них, підлаштуватися під попит і пропозиція цілком можна. Тут немає нічого складного. Давайте по порядку.

Як змінювалося ціноутворення

Взагалі-то, ми повинні радіти, що живемо тут і зараз. Раніше авіація була неконкурентною галуззю, так що ціна квитка були дуже висока. Ніяких супер-пропозицій, акцій, знижок не було. Можна було отримати невелику знижку за тривале перебування, але квиток все ще коштував цілий статок.

Тільки до 1978 році почалися перші позитивні зміни ситуації. Тоді був прийнятий закон про дерегулювання авіаперевезень. Тоді ціни стали конкурентними, а авіакомпанії перестали ставитися один до одного по-джентельменськи. Всім хотілося заробити, а авіаперельоти стали зручним способом отримання прибутку.

Нещадна конкуренція

Конкуренція стає все жорсткішою, а авіакомпанії зосередилися на плануванні доходів. Боротьба за клієнта змушує їх використовувати витончені фінансові механізми.

Управління доходами виводиться на новий рівень складності з-за бурхливого розвитку нових напрямків. Якщо раніше можливості перельотів були обмежені, то тепер у світі залишається все менше недоступних напрямів та місць, де можна приземлитися.

Нові фінансові інструменти допомагають оптимізувати тарифи в режимі реального часу. Не тільки для певного маршруту, але в масштабах всієї авіакомпанії.

Подумайте самі. Польоти з Лондона в Дубаий і з Дубай до Маніли коштують приблизно однаково. Де тут логіка, запитаєте ви? Простіше, ніж здається. Переліт Лондон-Дубаї пріоритетний для компанії. Місця дотримуються для платоспроможних пасажирів.

Профілювання клієнтів

До речі, а як авіакомпанії дізнаються про склад клієнтів і їх платоспроможності? Адже ціна квитка виходить багато в чому з цього показника. Тут підключається механізм логіки.

Наприклад, за напрямом Лондон-Майорка летять в основному не по роботі, а заради дозвілля. Отже, покупець планує свою відпустку, причому, за кілька місяців. Виходячи з сезонної наповнюваності літака, робиться висновок — хто і коли купує квитки. Приблизно в той час вигідно завищити ціну. Ви вже вирішили летіти на Майорку через 3 місяці, значить, хочете встигнути купити квитки. Значить, найімовірніше, погодитеся заплатити більше.

Другий варіант — у період відпусток спочатку знизити ціну, щоб заповнити літак. Потім, ціна різко піднімається. У вас, знову ж, не залишається вибору — ви вже вирішили летіти. Можливо, низькі ціни змусять вас трохи почекати — раптом вони впадуть ще трохи? В останню хвилину ціна зростає, а авіакомпанія отримує хороший прибуток.

Деякі авіакомпанії навіть готові запропонувати пасажирам поміняти рейс, щоб отримати додатковий прибуток. Перенести рейс, зате отримати бонуси або пільгові милі. Так надходить одна іспанська авакомпания. Звільнене місце перепродується за завищеною ціною.

На шляху до тотальної персоналізації

Ми звикли розділяти квитки по класах:

  • економ;
  • бізнес;
  • перший клас.

Це дуже спрощений варіант цінового поділу. У компанії зовсім інші цінові градації навіть в рамках кожного класу. Як тільки розпродано певну кількість місць в будь-якій категорії, ціна змінюється, переходячи на інший рівень.

Все залежить від заповнення літака. Не вигідно переганяти цей вид транспорту, якщо наповненість салону мінімальна. Краще всього спочатку переконатися, що літак заповнюється добре, а потім вже підвищувати ціни. Так авіакомпанія гарантовано не буде в збитку навіть з високими цінами.

Щоб клієнти «не ображалися» на підвищення ціни — існують програми лойальности. Це бонуси, подарунки, знижки, нарахування миль. Ви Платите стільки ж, зате щось отримуєте натомість. До кожного клієнта, в ідеалі, потрібен власний підхід і своя цінова політика. Тоді ваш клієнт стане постійним клієнтом, а це дуже важливо.

Додатковий комфорт

Додаткові послуги допомагають, з одного боку, підвищувати доходи, а з іншого — дозволяють клієнту робити свій політ більш зручним. Всі у виграші. За невелику плату можна зарезервувати зручне місце, взяти додатковий багаж, наприклад.

Так підвищується дохід з кожного конкретного місця. Почитайте пропозиції авіакомпанії уважніше. Ви побачите, що разом з квитком можете, найчастіше, замовити таксі або трансфер до або з аеропорту. Зарезервувати готель через сайт компанії, замовити екскурсії і т. д.

Знову ж, на всі ці приємні бонуси можна отримати знижку за програмою лойальности. До речі, тут важлива реальна лойальности компанії до свого клієнта. Уявіть, що у вас багато різних тарифів на квитки.

Ось, ваш постійний покупець, який бере квитки для звий сім’ї з року в рік, приходить за черговою покупкою. Варто пропонувати йому завищені ціни? Ні, адже це його розчарує. Він може відправитися до вашого конкурента. Негативна реакція постійних покупців — ось що найстрашніше.

Так що, інформація про клієнтів, їх покупки і частоти польотів повинна бути доступною менеджерам з продажу.

Престиж бренду

Не менш важливо підтримувати статус бренду, не занижуючи його. Дуже спокусливо отримати швидку вигоду, розпродавши місця задешево. Але, це може відштовхнути заможних клієнтів.

Компанії Bidflyer, Plusgrade і SeatFrog запропонували своїм клієнтам аукціон: кожен може сам запропонувати ціну за додатковий комфорт під час перельоту. Це зручно, допомагає компаніям швидше і простіше орієнтуватися в мінливих ринкових умовах.


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Готовий маршрут по регіонах Італії Емілія-Романья і Ломбардія: від Ріміні до Мілана

Нова функція поділу платежу від AirBnb

Нові правила: як тепер провозити свій багаж і ручну поклажу в літаку з 5 листопада 2017 року