Чи багато ми знаємо про людей, які населяють нашу планету? Сьогодні вчені змогли простежити історію багатьох народів. Але, їх традиції, їх звичаї, їх особливості… Ви здивуєтеся, як мало ми знаємо про деяких наших сусідів. Ми склали ТОП-20 найбільш загадкових народів світу.

1. Росіяни

На першому місці росіяни. До речі, поки ще не відомо точно, звідки цей народ стався. Поки що, є такі припущення антропологів: скіфські племена, сармати, нормани, і т. д. Хто прийшов на ці землі і залишився жити? Які народи змішував свій генофонд, щоб вийшли «росіяни»? Нам ще тільки належить дізнатися.

2. Майя

Дивовижна стародавня цивілізація. Майа проіснували 3600 років. З початку часів і до того моменту, як конкістадори вирішили принести радість освіти в Мексику. А сама по собі, цивілізація Майя була дуже розвиненою. Технології, знання, та один календар чого вартий. На жаль, вже в XVI столітті народ прийшов до занепаду. Іспанські завойовники лише наблизили їх кінець.

3. Лапландці (саамамы)

Хто це взагалі такі? Їм не менше 5000 років. Мова фінно-угорський, але поділений на десятки діалектів. Навіть не відомо точно походження народу: монголоїди, індоєвропейці чи взагалі це окрема група?

4. Пруси

Останні представники цього народу загинули у 1709-1711 роках від епідемії чуми. До речі, це не про Пруське королівство, що з’явилося тільки в XVII столітті. З санскриту purusa перекладається дуже просто. Значить «людина». Хоча, ми не знаємо, якою мовою говорили ці люди.

5. Козаки

Від Приазов’я та Північного Кавказу до Західного Туркестану. Ось де коріння козаків. В їх крові змішані генеалогічні лінії багатьох народів. Тут хазари, готи, скіфи, європейці, азіати. Все змішалося, вийшли козаки.

6. Парси

Цей народ існує до цих пір, але залишилося всього 130 тисяч парсів. На жаль, живуть парси досить закритим життям. Вони зберігають традиції зороастризму, охороняють свою культуру, ритуали і таємниці, звичайно ж. Живуть на території Індії, Пакистану, Азії. Своїх небіжчиків не надають землі. Їх традиції наказують відносити їх у «вежі мовчання». За традицією зороастризму, мертве тіло є «нечистим». Надавати його землі або вогню — великий гріх. Тіла з’їдають грифи, а кістки потрапляють на дно вежі.

7. Гуцули

Хтось називає їх «українськими горцями». Звідки вони походять — ніхто не знає. Але, їх культура загадкова, сповнена містики. Серед гуцулів є пастухи, а є й чаклуни.

8. Хетти

У хетів конституція була ще в найдавніші часи. Вони вміли робити бойові колісниці. Як народ зник, знову ж таки, ніхто не знає. За однією з версій, вони змішалися з германцями.

9. Шумери

Ще одна древня цивілізація, зникла без сліду. Шумери винайшли писемність, розбиралися в математиці, створили складні зрошувальні системи. Їх мова вважається тоновим. Від інтонації залежить, що саме говорить людина, а слова змінюють свій сенс.

10. Етруски

Вони жили на території сучасної Італії. Вважається, що етруски придумали те, що ми називаємо «римськими цифрами». Ніхто не знає, куди вони поділися і що з ними сталося. Швидше за все, змішалися з іншими племенами, а як народ зникли.

11. Вірмени

Про вірмен вчені теж не дуже багато знають. Найімовірніше, їх батьківщина, це найдавніша держава Урарту. А ще, прабатьками вірмен були хетти, про яких ми вже говорили. Деякі особливості вірменської культури викликають у вчених здивування. Так і не вдалося відповісти на питання, звідки ж взялися вірмени.

12. Цигани

Мабуть, один із самих древніх і загадкових народів світу. Цигани є скрізь. Вважається, що їх батьківщина — Індія. Раніше ж, циган відносили до єгиптянам. У них багато схожих обрядів, особливо традиція збирати «в останню путь». Цигани вміли забальзамувати тіла, придумали карти таро. Можливо, вони просто довгий час жили на території Древнього Єгипетського Царства.

13. Євреї

Народ відомий ще з біблійних часів. Але, хто такі євреї? Народ, релігійна група або просто соціальний шар? Вчені виділили 12 стародавніх єврейських пологів. Простежити долю 10 з них вдалося лише до VIII століття. Вважається, що вони походять від кіммерійців і скіфів. Найближчі «родичі» сучасних євреїв, це народ ашкеназы.

14. Гуанчі

Гуанчі жили на острові Тенеріфе. Зараз він входить до складу Іспанії. Вони вміли будувати піраміди, які дуже схожі на піраміди Майя. А ще, славилися своїми здібностями до мореплаванью. Можливо, у давні часи гуанчі просто припливли з Мексики?

15. Хазари

Це величезна загадка. Досі вчені не можуть відповісти на питання:
Що це за Хазарське царство?
Якою мовою говорили хазари?
Куди пропали хазари?
Однак, існує багато історичних даних про те, що вони реально існували, вели активну політичну і військову життя. А ось археологічних даних ніяких немає, нічого від Хазарії не залишилося.

16. Баски

Їх мова називається эускара, і він абсолютно унікальний. Самі баски теж унікальні. У них немає «коренів», вони не мають спільного минулого з народами, які живуть по сусідству. А ще всі знають, що баски не дуже-то мирний народ. Навіть сьогодні у них більше ворогів, ніж друзів.

17. Халдеї

Халдеї жили на території Месопотамії в I столітті нашої ери. Вони ж правили славним містом Вавилоном. Халдеї були досвідчені в справах магії, астрології, прогнозах. Може бути, саме таємні знання їх погубили? Бо халдеї зникли без сліду. А ось їх магічне спадщина залишилася.

18. Сармати

Їх називали «ящероголовые». З дитячих років череп зажимався спеціальним пристосуванням. Виходило, що голова сплющена, як у якійсь рептилії. Навіщо це було потрібно? Хто знає…до Речі, російський кокошник має коріння в традиційному костюмі сарматів.

19. Калаші

Вони живуть на території сучасного Пакистану. Живуть в Азії, але вважають себе нащадками славного Олександра Македонського. Поки що, це лише їх, калашів, бачення свого походження. Вчені підтвердження йому не знайшли. Мова схожа на санскрит.

20. Филистимляни

Ми знаємо їх за біблійним переказом. На ділі, батьківщиною филистимлян є острів Крит. Вони першими навчилися плавити сталь, що давало їм величезну перевагу. Але, час не пощадив цей загадковий народ. Вважається, що вони змішалися з іншими європейськими народами. А так, филистимляни пропали, як окрема група.

У нас ще багато цікавих історій. Читайте і передплачуйте на наш блог.

До зустрічі!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Таємниці і легенди Венеції — розповідають місцеві жителі

Наш відгук про відпочинок на Пхукеті: загальні враження, плюси і мінуси

Ці 12 рад зроблять ваш переліт комфортніше