Привіт, друзі. Замок Бабельсберг знаходиться в Німеччині, в місті Потсдамі. Понад 5 десятків років він був резиденцією курфюрста Вільгельма I і його дружини Августи. Тут відбулася доленосна розмова з Бісмарком, після якої той почав свою роботу на посаді прем’єр-міністра. Замок разом з іншими будівлями Потсдама входить в список ЮНЕСКО, а також охороняється Фондом палаців і садів Берліна-Бранденбурга.

Німеччина. Земля Бранденбург. Місто Потсдам. Палац Бабельсберг — Schloss Babelsberg. Біля замку — парк з білками. Можна прогулятися по парку і взяти з собою горішки.

Зміст статті

 • 1 Історія замку
 • 2 Огляд палацу
 • 3 В околицях замку
 • 4
 • 5 Скільки коштує
 • 6 Як дістатися
 • 7 Де зупинитися в Потсдамі
 • 8 Бабельсберг на карті

Історія замку

Все почалося, як це часто буває, з мрії. На цей раз з мрії принца Вільгельма про будівництво власної резиденції.

У 1833 році Фрідріх Вільгельм III дозволив своєму синові побудувати такий будинок на території парку Бабельсберг, який знаходиться в Потсдамі.

Спроектувати будівлю було доручено трьом великим архітекторам:

 • Йоганна Генріха Штраку
 • Карлу Фрідріху Шинкелю
 • Людвігу Персиусу

За основу проекту були взяті начерки готичного будівлі, які за пару років до цього були представлені принцу Людвігом Персиусом.

Проектування замку відбувалося не без перешкод. Головним з них стало зіткнення смаків. Про смаки не сперечаються, про них знають, але як бути в даному випадку?

Принцеса Серпня — пристрасна прихильниця англійської готики, чітко уявляла собі, як повинен виглядати замок. А це не в’язалося з новаторською ідеєю К. Шинкеля.

Великий архітектор задумував замок як стримане сувора будівля, а принцеса, вимагала багатий декор внутрішніх приміщень.

Ще однією перешкодою для проектувальників була нестача коштів.

Король виділили гроші на красивий, але скромний заміський будинок, а замовники бажали бачити пишний палац. З-за цієї нестикування реалізувати відразу весь проект не вдалося.

Спочатку була побудована лише мала частина комплексу. Церемонія її відкриття відбулася в 1835 році.

Вже тоді замок був прекрасний. Величезні вікна пропускали велика кількість світла всередину палацу, а також відкривали для його відвідувачів можливість милуватися навколишньою природою.

Другий етап будівництва було розпочато в 1840 році. Палацу тоді не вистачало ні багатства, ні лиску. За заповнення цих прогалин взявся Шинкель. Однак ще на етапі проектування він помер.

Справу продовжив самий здатний з його учнів — Людвіг Персиус. Він намагався дотримуватися плану Шинкеля, але як і раніше не без оглядки на побажання Августи.

Стару будівлю було з’єднане з додатковим за допомогою восьмикутного танцювального залу. У новому крилі з’явилася їдальня, а також дитячі. Закінчити проект свого вчителя Персиус не зміг. В 1845 році він помер.

Тоді за справу взявся Йоганн Генріх Штрак, повністю поділяючи смаки Августи. Так чіткі лінії фасаду стали жертвами башточок, еркерів, вікон всілякої форми.

Друге урочисте відкриття палацу відбулося в 1849 році.

Після війни інтер’єри будівлі були втрачені.

З 1953 року в частині будівлі стала працювати Академія державних і юридичних наук.

А з 1970 року в ньому відкрився Музей доісторичного періоду і ранньої історії.

Зараз палац є музеєм. Можна побачити покої кайзера і його дружини.

Разом з деякими іншими будівлями Потсдама Бабельсберг входить в список ЮНЕСКО, а також охороняється Фондом палаців і садів Берліна-Бранденбурга.

Огляд палацу

Знайомство з палацом варто почати з саду.

Прогуляйтеся по невеликим стежками, поспостерігати за білками… Ви самі не помітите, як вийдете до однієї з нечисленних будівель парку – вежі Flatowturm. Від неї до замку буквально рукою подати.

Головна будівля замку, яке було резиденцією Вільгельма I, стоїть прямо на березі річки Хафель, з його вікон відкривається вид на міст Глініке та околиці Потсдама, що лежать на іншому березі.

Поряд з головною будівлею розташовані невеликі споруди, якими користувалася прислуга: кухня, стайня та ін.

Всередині замку для відвідування доступні лише деякі кімнати: покої кайзера, кімнати дружини кайзера, в якій та воліла працювати, бібліотека, танцювальний зал.

В околицях замку

Огляд замку займає не так вже багато часу. Так що його околицями можна приділити більше уваги. Наприклад, можна відпочити на лавочках на березі річки, поспостерігати за життям на протилежному березі Хафель або помилуватися припаркованими тут яхтами.

Звідси ж ви зможете побачити легендарний міст Глініке, по якому проходив кордон між НДР і Західним Берліном і на якому проводився обмін викритими розвідниками.

За мостом знаходиться ще одна визначна пам’ятка Потсдама – палац Цецилієнхоф, в якому під час проведення Потсдамської конференції було підписано угоду про поділ Німеччини.

По сусідству з замком розташоване ще кілька цікавих будівель.

Малий палац

Цей будинок був побудований в 1834 році Персиусом. Воно задумувалося як садовий будиночок. Згодом же це будівля використовувалася як службове приміщення і гостьовий будинок.

Зараз його займає ресторан.

Трохи далі розташований Матроський будинок.

У його основу лягло будівля 1800 року. Штрак просто покрив будівля жовтою цеглою і злегка стилізував його, надавши риси німецької середньовічної архітектури. Матросским цей будиночок був названий тому, що тут прислуга повинна була обслуговувати королівські яхти і гондоли.

Час роботи

Палац і парк відкриті з квітня по жовтень з 10:00 до 18:00 крім понеділка.

В даний момент До 2017 року замок Бабельсберг закритий на реставрацію. З квітня по жовтень в ньому будуть проходити виставки.

Скільки коштує

Звичайний квиток у замок коштує 3€ плюс 1€ за екскурсію

Відвідування вежі Flatowturm обійдеться вам в 2€.

Як дістатися

Доїхати до Потсдама з Берліна можна на поїзді S-Bahn, електричці R1 або автомобілі по трасі А115.

У самому місті можна скористатися туристичним автобусом, місцевим транспортом (до замку ходить автобус 694) або взяти на прокат велосипед.

Палац розташований за адресою: Park Babelsberg 10, 14482 Potsdam

Де зупинитися в Потсдамі

Зараз багато варіантів житла в Потсдамі з’явилося на сервісі AirBnb. Як користуватися цим сервісом у нас написано тут. Якщо ви не знайдете вільний номер в готелі, то шукайте житло через цей сайт бронювання.

Ми зупинялися в готелі Bett-Point Am Rathaus. Наш відгук про готелі читайте тут.

Пропонуємо непогані варіанти готелів у Потсдамі

Бабельсберг на карті

Бажаємо вам масу позитиву і море приємних вражень. Підписуйтесь на наш блог. До скорого!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку