Добрий день, дорогі читачі! Замок Ліндерхоф вже багато століть вважається серцем і душею Баварії. Цей дивовижний замок у стилі французького бароко побудував король Людвіг II. У цьому ж районі розташовано ще два відомих замку, створених за його наказом, але за життя король побачив закінченим лише Ліндерхоф. Про це красивому і популярному у туристів замку ми розповімо сьогодні.

Німеччина. Земля Баварія. У 87 кілометрах від Мюнхена. Schloss Linderhof (Замок Ліндерхоф).

Зміст статті

 • 1 Історія замку
 • 2 В покоях замку
 • 3 10 залів палацу
 • 4 найзнаменитіше місце палацу
 • 5 визначні Пам’ятки поблизу замку
 • 6 Час роботи
 • 7 Скільки коштує
 • 8 Як дістатися
 • 9 Замок Ліндерхоф на карті

Всередині можна заблукати, гуляючи по казковим залах. Король любив усамітнення, можливість помріяти, так що замок повністю відповідає його смакам.

Зараз у замку можна побачити 10 залів, які прикрашали і розписували кращі художники Європи, таємний Грот і штучне озеро.

Поряд із замком знаходиться багато цікавого, так що можна погуляти по окрузі, особливо в теплу пору року. А ще можна побувати в сусідніх замках: заміської резиденції Людвіга II – Херренкимзе, замку, що стоїть на красивому в Баварії озері Кімзее, знаменитому Нойшванштайн і розташованому навпроти нього замку Хоеншвангау, де пройшло дитинство Людвіга.

Історія замку

Його називають «перлиною Баварії» не тільки з-за сліпучої білизни стін. Це дивовижний симбіоз стилів бароко і рококо. Витончений і таємничий замок оточений зеленими садами.

Король Людвіг II відрізнявся мрійливістю і тягою до прекрасного. Кажуть, крім цього він був божевільним. Тільки Ліндерхоф був закінчений за його життя, інші ж проекти короля були добудовані тільки після його смерті.

Завдяки Людвігу, в Баварії з’явилися три замки: Нойшванштайн, Ліндерхоф і Херренкимзе. На створення кожного з них вплинули палаци, які король бачив у своїх подорожах. Ліндерхоф став власним Версалем для Людвіга II.

Замок побудований в 1886 році, а на все будівництво пішло 17 років.

Знаходиться поблизу знаменитого гірського масиву і найбільшого гірськолижного курорту Гарміш-Партенкірхен. Це місця з дивовижною природою, чистим повітрям, мальовничими видами. Ідеальне місце, що побудувати резиденцію для короля.

До того, як з’явився білосніжний замок-палац, тут розташовувався мисливський будиночок отця Людвіга, короля Максиміліана II.

Архітектор так його спроектував, щоб відпочинку короля ніщо не заважало. Багаторівневі сади, оранжереї, фонтани і повне усамітнення. І це їм вдалося, природний заповідник Аммергебирге добре приховував територію від сторонніх очей.

Людвіг дуже хотів, щоб замок вийшов не просто схожим на Версаль, а по-справжньому «французьким». Для цього будівельників кілька разів відправляли у Францію.

Подібно до Людовика XIV, Людвіг II побажав створити Храм Сонця. Символом його став золотий павич.

В покоях замку

Зовні це неймовірно граціозне будова, яке можна розглядати дуже довго. Але, найцікавіше, як водиться, знаходиться всередині. Багаті інтер’єри буквально кричать про те, що ми на час перенеслися в саме серце Франції. Тут багато всього, але немає нічого зайвого.

Для прикраси внутрішніх приміщень палацу були запрошені кращі художники з усієї Європи. Тут працювали Ангело Квадліо, Вільгельм Гаушільд. Стіни і стелі прикрашають сценки з світського життя, ніжні пасторалі. Перед художниками стояло нелегке завдання — створити казкову атмосферу, відірваність від реальності.

Тут картини і найтонші гобелени, різьблені меблі і багато затишних куточків. Таку інтимність створює ніжний стиль рококо. Ідеаліст і мрійник, Людвіг II дуже полюбив цей замок.

10 залів палацу

Окремо варто звернути увагу на зали палацу. Їх 10 і вони розташовані симетрично.

 • Дзеркальний зал носив у той час функції вітальні. Тут Людвіг любив читати, сидячи в затишній ніші. Зал облицьований дзеркалами, деякі з них розташовані паралельно один одному, створюючи нескінченний дзеркальний коридор.
 • Приймальний зал повинен був служити кабінетом короля, але в цій якості використовувався рідко. Скоріше, це було місце для роздумів та роботи над проектами.

 • Обідній зал відомий, завдяки особливому пристрою столу. Він опускався вниз, під підлогу, там сервірувався, потім піднімався назад. Такі «невидимі офіціанти» влаштовували Людвіга, адже він був досить відлюдьком.
 • Центральним приміщенням є спальня «Короля Ночі». У ній міститься величезна ліжко 4 на 4 метри, що не часто зустрінеш навіть у палацах.
 • Західний і Східний зали служили для прийомів.
 • Тут же знаходяться 4 кабінети. Вони прикрашені гобеленами різних кольорів. Звідси і назви: Жовтий кабінет, Ліловий, Рожевий і Блакитний. У кожному з них обстановка і меблі підібрані під колір гобеленів. Кабінети оздоблені зображеннями павичів і павиним пір’ям.

Саме знамените місце палацу

 • Це Грот Венери — штучна печера і озеро.

Грот є ілюстрацією до першого акту опери Вагнера «Тангейзер». Тут справді лунали звуки опери, співали кращі співаки того часу. Тут король проводив довгі години в мріях і розмовах з самим собою. Тут же були випробувані перші в Європі «спецефекти» — підсвічування озера різнокольоровими лампочками.

Ще на території можна побачити:

 • Мавританський павільйон
 • Марокканський будинок
 • Хатину Хандинга
 • Королівський будиночок

Визначні пам’ятки поблизу замку

 • Обов’язково прогуляйтеся по садах і алеях Линдерхофа. Це 50 гектарів англійських садів з фонтанами і скульптурами. Їх спроектував знаменитий Серпень Диригль, кращий ландшафтний дизайнер тих часів.
 • Якщо ви продовжите подорож по долині Грасвангталь, в якій розташований замок, то побачите ще одну його частину — мисливський будиночок. Той самий, який збудував ще король Максиміліан.

Якщо ж ви хочете продовжити перебування на території замку, можна зняти готель. Він так і називається Schlosshotel Linderhof (Замковий готель Ліндерхоф).

 • Зовсім поруч з замком знаходяться чарівне містечко Фюссен і комуна Обераммергау. Це традиційний баварський містечко з фахверковими будиночками, яскравою фасадної розписом.
 • Якщо вам подобаються такі колоритні місця, де можна відчути дух Баварії, обов’язково заїдьте в комуну. Тут, до речі, теж можна переночувати або просто пообідати. Ціни прийнятні.

Час роботи

Вхід в замок організований, кожні 10 хвилин і тільки з гідом.

 • З 9 до 18:00 в період з квітня по вересень
 • З 10 до 16:00 період з жовтня по березень. В цей час фонтани не працюють, скульптури парку закриті від снігу і морозу. Не працюють і інші визначні пам’ятки парку (павільйон, будиночок та ін)

Зверніть увагу, що Різдво і Новий Рік німці відзначають свята вдома, і замок, як і інші музеї країни, в ці дні не працює.

Скільки коштує

 • Відвідування палацу і парку з усіма його будівлями – 8.50 €,
  Пільговий квиток 7. 50 €
 • Тільки парк (плюс оранжереї, паркові будівлі) – 5 €
  Пільговий квиток 4 €
 • Тільки королівський будиночок 2 €
  Пільговий 1 €
 • Тільки палац (зимовий час) – 7.50 €
  Пільговий квиток 6.50 €
 • Для дітей і підлітків до 18 років вхід безкоштовний.

Зверніть увагу! Є комплексний квиток в три замку Божевільного короля.
По ньому ви можете відвідати (один раз) замки Ліндерхоф, Нойшванштайн і Херренкімзее.

 • Вартість комплексного квитка 24 €. Що дешевше, ніж загальна вартість квитків кожен з трьох замків.

Квиток діє протягом 6 місяців з дня покупки. Купити його можна в будь-якому з трьох замків або через сайт замку.

Передбачений зручний вхід і переміщення людей з обмеженими можливостями.

Перед поїздкою уточнюйте інформацію на сайті. Так, наприклад, відкритий після реставрації грот Венери і не змінилися ціни.

Офіційний сайт: www.schlosslinderhof.de

Екскурсії:

Проводяться екскурсії по замку, а парк (без заходу в архітектурні споруди) ви можете оглянути самостійно. Якщо ви купили квиток, то екскурсія вже включена в нього. Російською не буде, зате англійською або німецькою можете послухати.

Як дістатися

Ближче всього дістатися з Мюнхена, це «все» 87 кілометрів.

 • На поїзді

У Мюнхені купуєте квиток Мюнхен-Мурнау. Там робите пересадку на інший напрям Мурнау-Обераммаргау. Прямо біля станції ви знайдете рейсовий автобус (кожні 30 хвилин) 9633 за маршрутом Обераммаргау — Ліндерхоф.

 • Варіант 2: на поїзді Мюнхен-Оберау. На станції беремо рейсовий автобус 9606 Оберау-Оберамммаргау. Звідти вже відомий нам автобус 9633. Цей варіант не самий зручний, зате можна помилуватися на красу Баварії.

Щоб ваша поїздка на поїзді була вигідною, раджу вивчити нашу статтю про Баварському квитку і його варіаціях.

Адреса: Schloss – und Gartenverwaltung Linderhof, Linderhof 12

Замок Ліндерхоф на карті

Друзі! Спасибі, що читаєте нас. Ми пропонуємо вам просте рішення, як не втратити наші нові статті, — просто підпишіться на них. Ми будемо надсилати вам новинки на електронну пошту. А ще, діліться посиланнями на цікаві матеріали через соціальні мережі.


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку