Добрий день, друзі! У чеській Богемії, як і у всій Чехії, величезна кількість середньовічних замків. Замок Рожмберк або по-чеськи Státní hrad Rožmberk один з найкрасивіших і цікавих. За 9 століть своєї історії він обріс легендами, а господарі фортеці зібрали значну колекцію предметів мистецтва, порцеляни та середньовічної зброї. І, звичайно, тут живе привид.

У замку є й інші назви. Німецьке: Розенберг, що значить — Рожева Гора. Чеське — Рожмберг над Влтавою.

Зміст статті

 • 1 Історія Замку
 • 2 В замку
 • 3 Що подивитися
 • 4 Легенда про Білу Пані
 • 5 Де зупинитися поруч з замком Рожемберк
 • 6 Час роботи
 • 7 Скільки коштує
 • 8 Як дістатися
 • 9 Замок Рожмберг на карті

Історія Замку

Це ставна кам’яна фортеця біля підніжжя Шумавскіх гір в закруті річки Влтави була споруджена у XII столітті за наказом Вітьок з Прчице. Замок служив сторожової фортецею, яка охороняла прибутковий торговий шлях до Австрії.

Вітьок з давнього роду Витковичей зробив замок своєю вотчиною. Сам же став зватися Вок з Рожмберка.

Саме так у 1250 році вперше зустрічається згадка про Рожмберке.

Фортеця розширювалася і зміцнювалася. Аж до XVI століття вона була зразком середньовічної готики. Потім образ цитаделі змінювався відповідно моді. А в моді панував ренесанс.

Під час тридцятилітньої війни замок змінив кілька господарів.

В 1619 році ставна фортеця сподобалася генералу Карлу-Бунавентуре Бюкуа. Незабаром імператор подарував замок командувачу. За військові заслуги.

Нащадок генерала Іржі Ян Індржих Бюкуа був відомим колекціонером і збирачем старожитностей.

У середині XIX століття він привіз у замку велику колекцію живопису і предметів мистецтва. Зібрав з усієї Чехії кращий фарфор. Провів реконструкцію замку, надавши йому риси неоготики, і перетворив фамільний будинок в музей.

Замок Рожмберг — один з перших музеїв в Богемії.

Аж до 1945 року Рожмберк належав нащадкам хороброго воєначальника. А після війни відійшов у державну власність.

У замку

По суті, тут було аж два замки — Верхній і Нижній. Якщо Верхній був повністю зведений до XIII століття, то Нижній тільки до XIV.

У 1522 році верхній замок був зруйнований пожежею. Від нього залишилася висока білокам’яна вежа Якобинка. Ви можете піднятися на неї і подивитися навколо. Так робили всі правителі цього древнього замку.

З вежі гарний вид на річку Влтаву і ліси.

Якихось особливих пам’яток на території фортеці немає, але прогулятися навколо, все-таки варто. Дуже красиво, доглянуто, виходять гарні фотографії.

А для бажаючих відпочити від вражень, є можливість лишитись на ніч поруч із замком. Містечко Рожмберк-над-Влтавой пропонує ряд затишних готелів.

Що подивитися

Всередині замку багато кімнат, сходів і коридорів.

Десь тут причаївся Бронзовий Слон — знаменита туристична замануха. Якщо погладити його по хоботу, то вдома завжди буде мир і спокій, а в родині — щастя. Всі туристи явно або крадькома шукають слона. Слон вміє добре ховатися.

Слон — це, звичайно, важлива пам’ятка фортеці, але крім чарівного гіганта, тут є:

 • Велика колекція мисливських трофеїв і зброї
  Знавці відразу помічають рідкісні зразки збройової промисловості Чехії, Німеччини, Австрії та Франції.

 • Музей тортур
  Знаходиться він в похмурому підземеллі замку. Можливо, колекція інструментів і пристосувань для вибивання зізнань не така об’ємна, як в Празькому музеї тортур, але подивитися і дивуватися є чому.

 • Музей історії богемської
  Справжні естети можуть глибоко зітхнути і розслабитися. Перебувати в цій частині замкових покоїв значно приємніше і радісніше. Пам’ятайте Іржі Бюкуа, який збирав предмети мистецтва? Перед вами постійна експозицію, в яку включені його знахідки.
 • Банкетний зал
  Сюди потрібно обов’язково заглянути. Хоча б для того, щоб мати уявлення про розмах трапез, що проходили тут. Або, щоб порівняти бенкетний зал, в якому ви відзначали своє одруження і цей, середньовічний.

Напевно тут танцювала свій безтурботний весільний танець Перхта Рожмберкская, ще не знаючи про свою долю. Ви не знаєте Перхту і її сумну історію? Тоді швидше слухайте!

Легенда про Білу Пані

Що це за середньовічний чеський замок, якщо тут не мешкає сумний привид? Цікава закономірність: в основному, чеськими привидами ставали саме жінки. У тисячолітнього замку Рожмберк є леденить душу легенда про нещасливе Пані.

У давні часи жив в замку барон Рожмберк. У народі він вважався людиною впертим, підступним і жадібним до грошей. Якщо вже чогось захотів, — ніщо його не зупинить. І був у жадібного барона радник-монах, який знав толк в крутійстві. Він допомагав лиходієві складати хитрі документи і відбирати землі у чесних людей.

Одного разу барон загорівся придбати соковитий шматок земельного наділу. Одна заковика — жили тут родичі його ченця-помічника. І знаєте що? Це тільки для нас з вами проблема… Барона така дрібниця не зупинила. Шматок він урвал. А ображений чернець прокляв його страшним середньовічним прокляттям…

… і була у барона дочка — юна діва Перхта Рожмберкская. Настав їй час виходити заміж. Барон оголосив про це і, як водиться, пообіцяв за доньку багате придане.

Незабаром знайшовся наречений — граф Ліхтенштейн. Взяв він собі в дружини юну пані Перхту. А барон, — сам чорт йому не брат, взяв та й обдурив зятя. Не дав придане.

Розгнівався граф Ліхтенштейн і повернув свою молоду дружину батька.

Так і жила нещасна пані з батьком — самотньої, вдовою при живому чоловікові.

Пройшли роки нестриманий і запальний граф Ліхтенштейн розорився. Тоді він згадав про свою покинутої дружини і приїхав просити вибачення.

Але Перхта була гордою, не могла вона пробачити образи та відмовила чоловікові.

За цей рід Рожмберков отримав друге страшне прокляття. А дівчина після смерті стала замковим примарою.

Іноді вона з’являється і в інших замках — шукає свого чоловіка.

Запитайте чехів, — багато хто бачив цю жінку, одягнену у все біле. У Чехії вона відома як Біла Дама. Хто знає, може і ви його побачите?

На всякий випадок дам точну наводку: білу даму можна застати на головній вулиці Чеського Крумлова. Вона там поруч з Гаррі Поттером варто. Днем — нічого незвичайного. Але ось, коли ми з Галею вночі на цю парочку натрапили, я трохи злякалася. Я привидов побоююся…

Де зупинитися поруч з замком Рожемберк

Зараз багато варіантів житла з’явилося на сервісі AirBnb. Як користуватися цим сервісом у нас написано тут. Якщо ви не знайдете вільний номер в готелі, то шукайте житло через цей сайт бронювання.

Пропонуємо непогані варіанти готелів поруч із замком

Час роботи

 • Жовтень — квітень. Час відвідування з 11.00 до 13.00. У вихідні та свята з 9.00 до 15.00.
 • Весь травень і вересень музей працює з 9.00 до 15.30. Одне виняток: у червні час роботи з 9.00 до 16.30.
 • У липні і серпні замок і музей відкриті з 9.00 до 17.00
 • Екскурсія «Основний маршрут» закритий з 1 січня до 23 березня

Скільки коштує

Є варіант прогулятися по околицях і відвідати вежу.
Другий варіант — екскурсії по самому замку англійською та чеською мовами.

Екскурсія «Основний маршрут»:

 • дорослий квиток 100 крон (чеш), 180 крон (англ);
 • дитячий 70 крон (чеш), 140 крон (англ);

Екскурсія «особисті покої»:

 • дорослий квиток 90 крон (чеш), 130 крон (англ);
 • дитячий 70 крон (чеш), 110 крон (англ);

Екскурсія «Камера тортур» (тільки чеською мовою):

 • дорослий квиток 50 крон;
 • дитячий 30 крон;

Проводиться екскурсія на чеською мовою. Найкраще приїжджати з організованою групою, тоді почуєте всі рідною мовою. Можна отримати аудіогід на англійській або російській.

Влітку можна побувати на нічній екскурсії, пополювати на замкове привид.

Як дістатися

 • На машині. Це — найпростіший варіант. З Праги ви виїжджаєте на шосе під номером Е49, прямуєте в південно-східному напрямку до містечка Противин. Проїжджаєте його наскрізь (так вас і водить дорога). Далі по дорозі номер122 до з’їзду на дорогу 160. Ви доїжджаєте до містечка Český Krumlov. Тепер будуть з’являтися покажчики на Рожмберк. Залишається проїхати якихось 25 метрів за хорошою чеської дорозі. Ви на місці.
 • На автобусі. З празького вокзалу Na Knizeci ходить рейсовий автобус номер 133109. Він слідує по маршруту Praha — Český Krumlov. Перший автобус в 7:00, останній в 15:00. Шлях займе у вас 3 години. На кінцевій станції пересідайте на інший автобус, який йде до місця призначення Rožmberk. Його номер 330065. Перший відправляється в 11:00, останній в 19:00. Всього-то 40 хвилин у дорозі.
 • На поїзді. Вам потрібен Головний вокзал Праги (Hlavní Nádraží). Кінцева станція Hrad Rožmberk знаходиться досить далеко від місця призначення. Доведеться ще 4 кілометри пройти пішки, або ловити попутки. Це єдиний мінус поїздки на поїзді.

Офіційний сайт: www.hrad-rozmberk.eu

Адреса: Hrad Rožmberk 382 18

Замок Рожмберг на карті

Спасибі, що ви читаєте наш блог. Сподіваюся, стаття сподобалася і вам захотілося побачити все своїми очима. Робіть репости, підписуйтесь на наші оновлення. Ну а ми вже вибираємо новий маршрут!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку