Привіт, друзі. Напевно ви знаєте, що Німеччина славиться своїми музеями і величною архітектурою, а тому вважається справжнім раєм для любителів тривалих прогулянок по місту. Але не менш приваблива ця країна для любителів неспішного відпочинку на природі, адже тут зосереджена величезна кількість парків. І один з найзнаменитіших парків Німеччини це сад Хофгартен в Мюнхені. Про нього і піде мова в нашій статті.

У міському парку можна відпочити після екскурсій і прогулянок по місту, а можна і спеціально приїхати сюди, щоб відпочити і розважитися.

Зміст статті

 • 1 Історія саду
 • 2 Сучасний Хофгартен
 • 3 Відпочинок і розваги
 • 4 Графік роботи
 • 5 Як дістатися до парку Хофгартен
 • 6 Парк Хофгартен на карті
 • 7 Що ще подивитися в Мюнхені

Історія саду

Хофгартен (Hofgarten) – королівський сад в стилі бароко. Знаходиться в серці Мюнхена. Закласти його в 1613 році наказав імператор Максиміліан I. Відкриття парку відбулося через чотири роки, в 1617 році. Сад був виконаний за останньою модою тих часів, орієнтуючись на італійський стиль. Імператор любив прогулюватися по його території і ухвалювати там повітряні ванни.

На жаль, нам, сучасним туристам, не судилося насолодитися тими ж красотами, які поставали перед королівськими очима. Під час другої світової війни Хофгартен був майже повністю зруйнований. Відновлений сад – не копія оригіналу, а швидше поєднання рис німецького саду XVII століття і особливостей англійського ландшафтного парку.

Міський парк Хофгартен

Тим не менш, сад Хофгартен залишився унікальним місцем, де приємно прогулятися, де можна попутно відвідати парочку цікавих музеїв або ж насолодитися музикою. Але давайте про все по порядку.

Сучасний Хофгартен

Головний вхід на територію саду прикрашений воротами роботи архітектора Лео фон Кленце, які звернені на церкву Театинеркирхе.

По боках парк обмежують галереї з арок. І в самому парку, і поруч з ним є що подивитися.

Північна частина Хофгартена знайома розташованим там Німецьким музеєм театру. Тут проходить знайомство з закулісної життям німецьких і зокрема мюнхенських театрів.

Музей зібрав костюми, фотографії, маски, автографи знаменитих акторів іншими словами все, що так чи інакше стосується театру.

З західної сторони можна подивитися фрески, які розповідають про життя німецького феодального роду Віттельсбахів.

З півдня сад обмежує фасад палацу-резиденції.

Ключова і центральна споруда парку — павільйон з красивою назвою «Храм Діани».

Він був побудований в 1615 році. Це елегантний павільйон, від якого променями відходять вісім доріжок, які визначають зовнішній вигляд парку.

Вінчає Купол павільйону копія скульптури римської богині полювання і родючості Діани, що символізує достаток Баварії. Оригінал статуї, до речі, розташований зовсім недалеко, в Імператорському залі палацу-резиденції.

Всередині павільйону по кутах розташувалися чарівні фонтани-рибки.

Храм Діани

Відпочинок і розваги

Зараз на території саду можна не тільки гуляти і милуватися його красою. Тут регулярно проходять концерти, різні театральні вистави, виставки та інші культурні заходи.

З травня по вересень по середах і неділях в Храмі Діани збираються люди, щоб танцювати сальсу, а по п’ятницях – аргентинське танго.

Вдень відвідувачі саду можуть посушать вуличних музикантів. Причому їх робота швидше схожа на чітко розпланований концерт, де кожному на виконання свого репертуару відводиться не більше двох годин.

Доріжки парку відмінно підходять для різних ігор, наприклад, такого модного на теренах Європи петанка.

Петанк

Графік роботи

Вхід на територію парку безкоштовний. Працює він цілодобово.

Як дістатися до парку Хофгартен

 • на метро. До станції Odeonsplatz
 • на автобусі. №№41, 45, 100, 153. Всі вони зупиняються недалеко від парку

Парк Хофгартен на карті

Ось і закінчилася наша заочна екскурсія по парку Хофгартен. Сподіваємося, вона була цікавою, а реальна прогулянка по саду буде ще більш захоплюючою.

Що ще подивитися в Мюнхені

 • Мюнхенський зоопарк
 • Палац Німфенбург
 • Площа Марієнплац
 • Німецький музей
 • Музей BMW

Підписуйтесь на оновлення нашого блогу, діліться вподобаним в соціальних мережах, і до швидких зустрічей!


Підпишись на оновлення блогу і отримуй свіжі статті на пошту
Завантаження…
Натискаючи кнопку «Підписатися»,ви даєте
згоду на обробку своїх персональних даних

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вам також може бути цікаво


Селище Бурштиновий Калінінградській області — чим зайнятися, що подивитися

Рибна село в Калінінграді — що це таке і водиться там рибка

Парк мініатюр в Калінінграді — шедеври російської архітектури в Південному парку