Як выьрать свічки запалювання

2-20-2021

Бензиновий двигун внутрішнього згоряння-високотехнологічний агрегат, що складається з величезної кількості вузлів і механізмів, за роботою яких активно стежить система електронного управління двигуном. Також хочемо вам порекомендувати замовити найкращі свечи зажигания ngk   на сайті ukrparts.com.ua по достуній ціні та у найкращих спеціалістів . За рахунок використання електроніки процес згоряння палива став контрольованим, що додало потужності двигуну, підвищило ккд і знизило робочий об’ємом силового агрегату.

Паливоповітряна суміш надходить в поршневу групу, стискається і від іскри свічки запалювання підпалюється. Таким чином, від нормальної і правильної роботи свічок запалювання залежить стабільна робота двигуна. І при цьому свічка-це не універсальна деталь, яка підійде на будь-який автомобіль і під будь-який двигун.

На кожному автомобілі стоїть своя різновид деталі, передбачена конструкцією. Поставте неправильну свічку, і отримаєте ремонт двигуна. Розповідаємо, що необхідно враховувати при підборі свічок запалювання, враховуючи марку і модель автомобіля.

Як підібрати свіжі запалювання

До чого приведуть неправильно підібрані свічки:

 • підвищена витрата палива;
 • зниження потужності двигуна;
 • погіршення розгінної динаміки;
 • поломки в паливній системі;
 • скорочення ресурсу двигуна.

Для різних типів двигунів виготовляються різні типи свічок, які між собою відрізняються матеріалом виготовлення, калильним числом (ефективність тепловіддачі) і розмірами. Це основні параметри, які необхідно враховувати при підборі комплектуючих.

Нормальна робоча температура свічок – 500-700с. Працюючи в такому діапазоні, на електродах і інших елементах свічки не з’являється нагар, так як надлишки потрапляє в камеру згоряння моторного масла повністю вигоряють на ізоляторі і електродах. Це схоже на самоочищення, корисна функція для деталей, так як чисті свічки пропрацюють довше і краще.

Калильним числом називають тиск, необхідний для мимовільного підпалу паливоповітряної суміші. Калильне запалювання-займання суміші не від іскри запалювання в точно заданий момент, а від контакту з розігрітою свічок. Це призводить до неконтрольованого згоряння суміші і руйнівно впливає на двигун.

Іноді двигун може працювати деякий час після вимкнення запалювання. Це називається “дизелінг” і є ознакою неправильно підібраних свічок.

Як підібрати свічки по марці автомобіля

Найпростіше використовувати технічне керівництво до автомобіля. У документі виробник вказує вимоги до розмірів деталей, теплового конусу пристрою та інших параметрів, також рекомендовані оригінали і аналоги для заміни.

Але тут теж немає абсолютної стабільності-мануал за час експлуатації автомобіля може застаріти, ринок може змінитися, і список рекомендованих деталей розширитися. Можна використовувати онлайн-ресурси для підбору деталей, треба тільки вказати vin, модель автомобіля і об’єм двигуна.

Інший варіант-підібрати по маркуванню на тій свічці, яка вже стоїть у вашому двигуні. Просто за індексом підбираєте в будь-якому автомагазині взаємозамінний аналог. Але такий спосіб вважається вірним тільки в тому випадку, якщо в двигуні стоять рекомендовані автовиробником свічки. Якщо впевненості в цьому немає і немає мануала до авто, звертайтеся до фахівців.

Як підібрати свічки самостійно

Отже, ми вже визначили, що для правильного підбору свічок запалювання необхідно враховувати:

 • розмір;
 • калильне число;
 • матеріал виготовлення;
 • якість і відповідність вимогам виробника авто.

Почнемо з геометричних розмірів. Якщо свічка виявиться маленькою за розміром, вона насилу вкрутитися в блок, а електроди не будуть діставати до камери згоряння. Якщо свічка буде більше рекомендованих розмірів, є ризик удару електродів об поршень, і як наслідок – несправність двигуна.

Далі-калильне число. За калильному числу свічки діляться на» холодні «(з великим калильним числом) і» гарячі ” (з малим калильним числом). “холодні” свічки можуть працювати в умовах високих температур, розраховані на форсовані і спортивні двигуни. Якщо поставити» гарячі”, пристрій перегріється і виникне ефект калильного запалювання.

«холодні» свічки також не підходять для звичайних двигунів, які конструктивно не припускають їх використання. В цьому випадку деталі не очищаються і двигун працює з перебоями.

Після того, як визначилися з розміром і калильним числом, вибирайте матеріал і конструкцію. Умовно свічки діляться на три категорії:

 • звичні класичні з одним електродом;
 • з декількома електродами;
 • іридієві і платинові.

Класичні свічки з одним електродом складаються з керамічного корпусу, центрального електрода, а також металевої різьби і бічного електрода в нижній частині. Стандартний термін служби – 15 000 км.найменш якісне займання суміші. Виробники для збереження ціни і підвищення якості використовують мідні електроди або різної форми бічні електроди для поліпшеного іскроутворення.

Свічки з декількома електродами мають один центральний і 4 бічних електрода. Якщо один електрод ламається або забруднюється, іскру дає інший електрод. Кілька електродів запалюють факел строго по центру іскри. За рахунок цього деталі відрізняються збільшеним (практично в 3 рази) терміном експлуатації, стабільною іскрою, збільшеною потужністю, зниженою витратою пального.

Іридієві і платинові свічки вважаються сучасними розробками і прийшли на ринок з автоспорту. Інженери помітили, що тонкі електроди з загостреними кінцями дають кращу і посилену іскру, за рахунок чого збільшується потужність двигуна. Але робота в умовах високих температур швидше зношує свічки.

Для того, щоб підвищити стійкість електродів до зносу інженери використовували рідкоземельні елементи – платину і іридій. Такі свічки істотно змінили ринок за рахунок своїх переваг:

 • довговічність-40-50 000 км;
 • висока здатність до самоочищення;
 • якісна і стабільна іскра;
 • збільшена потужність двигуна;
 • економія палива до 8%.

Зустрічаються свічки з періодичністю заміни в 100 000 км, але вони коштують недоцільно дорого.

Для автомобілів з гбо підбір більш ретельний. Перш ніж купувати свічки, проконсультуйтеся з фахівцями-установниками газового обладнання.

Як купувати свічки

Ринок переповнений пропозиціями, причому, не завжди якісними. Дуже багато низькосортної китайської підробки, упакованої в коробки відомих брендів. Це псує репутацію самого бренду і двигун автомобіля.

При покупці свічок запалювання зверніть увагу на упаковку, вона повинна бути якісною, щільною, з необхідною інформацією, додатковими захисними елементами. Самі свічки не повинні мати відколи на ізоляторі, пошкоджень електродів та інших дефектів.