Як вибрати коляску з туалетом

10-8-2021

Інвалідна коляска с туалетом або інвалідне крісло-коляска-це технічний засіб пересування, що полегшує транспортування людини, що сидить на плоскій поверхні.

Перш за все, інвалідна коляска повинна відчуватися як невід’ємна частина тіла. Вона допомагає відновити рухливість, компенсуючи нездатність, труднощі або втому до ходьби, як тимчасової, так і постійної. Вона знаменує собою повернення до самостійності, що набагато важливіше, ніж символ інвалідності, який вона має в колективному поданні.

Сьогодні багато видів спорту доступні для людей в інвалідних візках, виникає необхідність мати спортивну інвалідну коляску, адаптовану для занять спортом.

Тип коляски:

Коляски можуть бути активного типу або пасивного типу: інвалідні коляски активного типу призначені для забезпечення максимальної автономії. Вони дозволяють людям з обмеженими фізичними можливостями швидко пересуватися самостійно і долати вузькі простори після того, як вони навчилися керувати своєю інвалідною коляскою. Часто обладнані швидкороз’ємними колесами і відкидною спинкою, такі коляски легко поміщаються в багажник автомобіля.Коляски пасивного типу штовхаються третьою особою і призначені для перевезення людей з обмеженими можливостями, які не володіють достатньою силою і здатністю пересуватися самостійно. Такі коляски також можуть бути складені або легко демонтовані третьою особою.

Інвалідні коляски бувають електричні або з ручним керуванням: електричні інвалідні коляски забезпечують більший комфорт і вимагають менше зусиль від користувачів. Вони дозволяють легко долати вузькі повороти і перешкоди, такі як, наприклад, пороги. Завдяки технологічному прогресу, такі коляски мають дуже міцну конструкцію, залишаючись при цьому легкими і легко розбираються. Вони можуть бути оснащені другим акумулятором, що дозволяє збільшити автономність людини в переміщенні до 20 км і вище. Блок управління інвалідним візком може бути встановлений за бажанням праворуч або ліворуч. Перемикач включення / вимикання доступний будь-якому користувачеві, існує також можливість регулювання або вибору швидкості.Інвалідні коляски з ручним керуванням сприяють розвитку автономності у людей, які ще мають амплітудою рухів у верхніх кінцівках. Іноді потрібно попереднє вимірювання та ретельне вивчення потреб користувачів для вибору найбільш адаптованої інвалідної коляски.

Щоденний час використання коляски: який комфорт вам необхідний? якщо людина з обмеженими фізичними можливостями проводить більшу частину свого часу в інвалідному візку, рекомендується вибрати найбільш зручну коляску з товстою подушкою для сидіння, підлокітниками, підголовником, підставкою для ніг і т.д. Якщо, з іншого боку, коляска використовується тільки для переміщення людини з дому до машини, наприклад, ці аксесуари не будуть обов’язковими.

Інвалідна коляска для вулиці або приміщення і легкість в управлінні: велика частина інвалідних колясок може використовуватися як на вулиці, так і в приміщенні, однак, деякі з них призначені для тимчасового використання за спеціальним призначенням. Це, наприклад, інвалідні коляски для ванної кімнати, використовувані в душі або туалеті.Залежно від того, чи використовується коляска на відкритому повітрі або всередині приміщення, простота в управлінні стає дуже важливим критерієм. Чим менше за розміром передні колеса, тим більше маневреної буде інвалідна коляска в приміщенні, а чим більше передні колеса, тим краще інвалідна коляска буде долати такі перешкоди, як дверні прорізи, тротуари або гравій.

Можливість додавання аксесуарів: багато аксесуарів можуть бути додані до інвалідного візка. На додаток до підлокітників, підголівника або підставці для ніг, про які ми вже згадували, можна встановити чохол для подушки безпеки, багатофункціональну сумку для підвішування на спинку інвалідного візка, складаний піднос для письма або їжі, ремінь безпеки, чохол для ніг і т.д. До коліс інвалідних колясок активного типу також можна прикрутити ручки для кращого захоплення.

Чи існують інвалідні коляски для спорту?

Те, що людина має фізичну інвалідність, не означає, що він не може займатися спортом. Сьогодні обладнання стає все більш різноманітним і простим у використанні, що дозволяє людям з обмеженими фізичними можливостями займатися аматорським або професійним спортом.

Існує безліч видів спорту, якими можуть займатися люди з обмеженими фізичними можливостями: баскетбол, регбі, теніс, велосипедний спорт, піший туризм, катання на лижах або легка атлетика. Останній був одним з перших паралімпійських видів спорту і в даний час є одним з найпопулярніших.

Інвалідні коляски, призначені для спорту, сильно відрізняються від інвалідних колясок з ручним або електричним приводом, що використовуються в повсякденному житті. Спортивні інвалідні коляски мають стандартне крісло для повсякденного життя і спортивне крісло для занять спортом.

Спортивні інвалідні коляски легше і простіше в обігу, ніж звичайні коляски. Вони мають менший розмір сидіння і не мають ні підлокітників, ні підголівників, що забезпечує більшу свободу рухів. Найчастіше вони оснащені шинами, адаптованими до місця тренування, будь то спортивний зал або відкритий майданчик. Колеса, як правило, нахилені для кращого управління швидкістю, шасі звужене і посилено, а нахил сидіння може бути різним.

У легкій атлетиці гонки на інвалідних візках вимагають придбання спеціального обладнання, такого як жорстка рама, встановлена на трьох колесах, і необхідні аксесуари, такі як шолом і рукавички. Для гонок на інвалідних колясках або велосипедах потрібно триколісний пристрій з ручним приводом, оснащений елементами для приведення в рух (ланцюгові колеса, перемикачі, колінчаті перемикачі) і гальмування (важелі і гальма).

Які особливості може мати інвалідна коляска?

Інвалідні коляски-вертикалізатори: вони дозволяють людям, які не можуть ходити, приймати вертикальне положення, що покращує дихання, травлення, сечовипускання і підтримує серцево-судинний баланс. Положення стоячи також корисно для діставання предметів, розташованих на полицях або меблів, а також для знаходження на одному рівні з іншими людьми, що сприяє соціальному контакту і моральному настрою.

Інвалідні крісла для підйому по сходах: на момент їх створення ці крісла представляли собою революцію в секторі, усунувши головну перешкоду для людей з обмеженими можливостями.

Інвалідні коляски з голосовим керуванням або управлінням рухом очей: більшість з цих колясок все ще знаходяться на стадії розробки. Вони являють собою системи, які можуть адаптуватися до ступеня інвалідності і втоми людини і реагувати на голосові команди або миготливі очі. Щоб натренувати пристрій, необхідно заздалегідь показати йому приміщення його будинку, вказавши назву кожного пункту в міру просування. Коляска буде запам’ятовувати дані, щоб наступного разу можна було доставити користувача до місця призначення за допомогою простої голосової команди. Деякі так звані «розумні» коляски оснащені системою виявлення перешкод, що складається з датчиків і алгоритмів навігації, що дозволяють при необхідності уповільнити або зупинити рух.